Опубліковано консенсусні клінічні рекомендації API-ISG з лікування ГЕРХ

 •  

  НОВИНИ

 • Нові технології терапії
 •  

  2 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • Нові технології терапії
 

2 хвилин читати

Dec 14,2020
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Асоціація лікарів Індії та Індійське співтовариство гастроентерологів (API-ISG) опублікували нові рекомендації з лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у дорослих пацієнтів.

API і ISG видали науково обґрунтовані рекомендації щодо лікування пацієнтів з ГЕРХ, що є широко поширеним захворюванням. Консенсусні клінічні рекомендації, які містять 43 положення, були розроблені на основі модифікованого методу Делфі. Розробку рекомендацій вели в ході очних зустрічей, поетапного електронного голосування та за допомогою аналізу відповідних джерел, переважно опублікованих в Індії.

З 43 положень дев'ять присвячені клінічними проявами ГЕРХ, одне - ускладненням ГЕРХ, одинадцять - діагностиці, чотири – епідеміології, та приблизно 18 - лікуванню (ендоскопічним, консервативним і хірургічним методам лікування).

Положення стверджували, якщо за результатами голосування частка тих, хто «повністю погодився» з ними або «погодився» з незначними застереженнями, становила 80% і більше.

Згідно масштабних даних популяційних досліджень, проведених в Індії, поширеність ГЕРХ серед населення становить приблизно 10%. Ймовірно, причиною росту захворюваності є зміни в способі життя і збільшення частки населення з надмірною масою тіла.

Діагностика ГЕРХ серед пацієнтів має бути в першу чергу спрямована на виявлення таких класичних симптомів, як регургітація кислим, і печія. Емпіричне лікування проводять інгібіторами протонної помпи (ІПП) або блокаторами H2-гістамінових рецепторів.

З огляду на вираженість клінічних симптомів ефективність всіх ІПП в еквівалентних терапевтичних дозах була порівнянною. Пацієнтів, у яких терапія ІПП не призводила до достатнього зниження вираженості симптомів, відносили до категорії пацієнтів з ГЕРХ, рефрактерної до лікування ІПП. У пацієнтів з насторожуючими симптомами і рефрактерною ГЕРХ слід обмежити застосування інвазивних методів дослідження.


Джерело : The Journal of the Association of Physicians of India
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32978931/
Оригінальна назва статті : API-ISG Consensus Guidelines for Management of Gastrooesophageal Reflux Disease
Автори : Shobna Bhatia та співавт.
Джерело

The Journal of the Association of Physicians of India

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

API-ISG Consensus Guidelines for Management of Gastrooesophageal Reflux Disease

Автори

Shobna Bhatia та співавт.