EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ретроспективне когортне дослідження подагри та порушень слуху в літніх пацієнтів, що звернулися в рамках програми Medicare, США

Ретроспективне когортне дослідження подагри та порушень слуху в літніх пацієнтів, що звернулися в рамках програми Medicare, США Ретроспективне когортне дослідження подагри та порушень слуху в літніх пацієнтів, що звернулися в рамках програми Medicare, США
Ретроспективне когортне дослідження подагри та порушень слуху в літніх пацієнтів, що звернулися в рамках програми Medicare, США Ретроспективне когортне дослідження подагри та порушень слуху в літніх пацієнтів, що звернулися в рамках програми Medicare, США

Результати цього дослідження, тобто збільшену на 32–44 % ймовірність втрати слуху за наявності подагри в пацієнта, можна використовувати в клінічній практиці.

Дивитися все

Гловні тези

Згідно з результатами цього дослідження, подагра пов'язана з підвищеним ризиком порушень слуху в літніх людей.

Передумови до проведення дослідження

Порушення слуху — це поширена проблема в популяції літніх пацієнтів.

Згідно з даними дослідження NHANES (Національне дослідження стану здоров'я та харчування), проведеного у 2005–2006 рр., понад 2/3 населення США віком від 70 років та старше має порушення слуху. Згідно з результатам іншого популяційного дослідження, порушення слуху спостерігали в 46 % дорослих мешканців США віком 48–92 років. За оцінками пацієнтів, втрата слуху пов'язана з труднощами в спілкуванні, у повсякденній діяльності та при діях із самообслуговування, а також була пов'язана зі зниженням якості життя. Було встановлено, що втрата слуху пов'язана з підвищеним ризиком деменції. Таким чином, втрату слуху можна вважати суттєвим порушенням здоров'я з довгостроковими наслідками, що є тягарем як для пацієнта, так і для суспільства. У нещодавньому дослідженні з використанням даних NHANES (після корегування множинних змінних) виявлено зв'язок між літнім віком, приналежністю до європеоїдної раси, чоловічою статтю, впливом гучного шуму, діабетом і палінням, та втратою слуху. Згідно з результатами попереднього дослідження, аутофагічний стрес, запальні процеси та оксидативний стрес можуть підвищувати ризик втрати слуху, зумовленої впливом гучного шуму чи пов'язаної з віком. Інше захворювання, розвиток якого пов'язаний із літнім віком, чоловічою статтю та серцево-судинними захворюваннями, — це подагра, яке є найбільш розповсюдженим видом запального артриту в дорослих пацієнтів. Основні симптоми подагри — гіперурикемія та утворення кристалів солі сечової кислоти, що пов'язано із запаленням, окислювальним стресом і патологічними процесами, що призводять до втрати слуху.

Беручи до уваги схожість патогенезу, автори дослідження допустили, що подагра в літніх пацієнтів може бути незалежним чинником втрати слуху, виявленої вперше. Відповідний аналіз проводили після коригування впливу відомих факторів ризику та впливу віку, статі та раси.


Обґрунтування дослідження:

Втрата слуху пов'язана з підвищеним рівнем окислювального стресу, ризиком запалення та аутофагічного стресу. У деяких дослідженнях також було висунуто теорію, що подагра може бути потенційним фактором ризику розвитку порушень слуху. Таким чином, це дослідження було виконано з метою оцінки взаємозв'язку між патогенезом втрати слуху та подагрою.

Мета:

Метою даного ретроспективного дослідження була оцінка підвищення ризику втрати слуху в літніх пацієнтів на тлі подагри. 

Методологія


 Кінцеві точки дослідження:

  • Після оцінки демографічних характеристик пацієнтів на початковому рівні, оцінювали основні та додаткові кінцеві точки як вперше виявлену втрату слуху за даними принаймні двох звернень з інтервалом не менше 4 тижнів, відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, редакція 9, 389. xx, та за відсутності таких звернень протягом початкового періоду спостереження тривалістю 1 рік.
  • Контрольні точки дослідження в часі: Н/П 

Результати

Початковий рівень: статистично значущі відмінності між групами на вихідному рівні були відсутні.


Результати дослідження:

  • Вірогідність ризику (ВР) розвитку подагри за наявності втрати слуху була подібною у підгрупах різного віку, раси та статі, однак взаємозв'язок із віком, статтю та расою був статистично значущим.
  • Було виявлено взаємозв'язок між подагрою та порушеннями слуху в пацієнтів, які палять, та тих, що не палять, проте він не був статистично значущим.

Висновок

Результати даного дослідження свідчать про підвищення ризику розвитку вперше виявленої втрати слуху на 32–44 % за наявності подагри (за даними трьох проведених у рамках дослідження мультиваріантно-коригованих аналізів). Ці результати були обчислені з урахуванням таких факторів, як демографічні характеристики, супутні захворювання та застосування лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань та подагри в дорослих пацієнтів віком від 65 років та старше.

Результати цього дослідження, тобто збільшену на 32–44 % ймовірність втрати слуху за наявності подагри в пацієнта, можна використовувати в клінічній практиці. Втрата слуху має суттєвий вплив на фізичний, емоційний та психічний стан хворого, а також знижує якість його життя. Корекція слуху з використанням слухових апаратів сприятиме підвищенню якості життя та запобігатиме порушенню когнітивних функцій.

Обмеження

  • Результати цього дослідження стосувалися дорослих пацієнтів віком 65 років і старше.
  • Для виявлення пацієнтів із втратою слуху та подагрою не використовували такі лабораторні показники, як рівень солі сечової кислоти в сироватці крові, рівень маркерів запалення (таких як С-реактивний білок) чи окислювальний стрес. Таким чином, оцінку ролі цих факторів не виконували.

Клінічний висновок

Рання діагностика втрати слуху у пацієнтів з подагрою має велике значення з клінічної точки зору. Дані дослідження можуть допомогти більш ранній діагностиці втрати слуху у пацієнтів з подагрою та знизити вартість лікування ускладнень і інвалідизації.

Джерело:

Singh JA et al. BMJ Open 2018;8:e022854. doi:10.1136/ BMJ open-2018-022854

Стаття:

Gout and hearing impairment in the elderly: a retrospective cohort study using the US Medicare claims data

Автори:

Jasvinder A Singh, John D Cleveland

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ru en ua
Спробуй: