Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого клінічного дослідження була оцінка знеболювальної дії кеторолаку, що вводиться внутрішньовенно у поєднанні з лідокаїном для виконання блокади за Біром.
У осіб, які зазнали хірургічного втручання з приводу травми верхніх кінцівок, застосування кеторолаку дозволяє знизити інтенсивність болю в післяопераційному періоді та обсяг застосування морфіну.
Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого клінічного дослідження була оцінка знеболювальної дії кеторолаку, що вводиться внутрішньовенно у поєднанні з лідокаїном для виконання блокади за Біром.
Цільовою групою дослідження були кандидати на проведення ортопедичного хірургічного втручання з приводу травми верхніх кінцівок. Їх рандомізували в одну із трьох груп дослідження після відбору на основі критеріїв включення та невключення:
У групах дослідження проводили порівняльну оцінку інтенсивності болю, обсягу застосування морфіну за допомогою внутрішньовенного інфузійного насоса для контрольованої пацієнтом аналгезії, частоти розвитку небажаних явищ при застосуванні морфіну та кеторолаку та загальної задоволеності пацієнтів технікою анестезії та лікуванням болю. Аналіз методами описової та аналітичної статистики було проведено за допомогою програмного забезпечення SPSS, версія 21.
Три групи дослідження були зіставні і не відрізнялися за демографічними характеристиками та іншими кількісними та якісними показниками. Медіана тривалості накладання кровоспинного джгута в контрольній групі відрізнялася від медіани в групах місцевого застосування та внутрішньовенного введення кеторолаку. За показником часу до першого запиту на отримання знеболювальних засобів після зняття джгута статистично значущі різниці між трьома групами дослідження були відсутні. Проте у всіх групах дослідження статистично значуще відрізнявся обсяг застосування морфіну.
Крім того, було відзначено статистично значущу відмінність оцінок інтенсивності болю за числовою рейтинговою шкалою (ЧРШ) з урахуванням часу проведення оцінки. За показниками загальної задоволеності пацієнтів ефективністю аналгезії та технікою анестезії статистично значущі різниці між трьома групами дослідження були відсутні. У жодній із груп, у якій застосовували кеторолак, розвитку пов'язаних із цим ускладнень не спостерігалося.
Застосування кеторолаку забезпечило зниження інтенсивності болю під час перебування пацієнтів у післяопераційній палаті та після переведення у загальне відділення, а також обсягу застосування морфіну у пацієнтів.
European Journal of Translational Myology
Analgesic effect of Ketorolac added to Lidocaine in surgery of traumatic arm injuries: A double-blind, randomized clinical trial
Afshin Amini і співавт.
Коментарі (0)