Метою проведеного рандомізованого контрольованого дослідження була оцінка ефективності аналгезії при застосуванні бупренорфіну в порівнянні з трамадолом у осіб, які перенесли мастектомію.
Сублінгвальне застосування бупренорфіну в дозі 200 мкг з метою полегшення післяопераційного болю у осіб, які перенесли мастектомію, є таким же ефективним, як і внутрішньовенне введення трамадолу в дозі 100 мг.
Метою проведеного рандомізованого контрольованого дослідження була оцінка ефективності аналгезії при застосуванні бупренорфіну в порівнянні з трамадолом у осіб, які перенесли мастектомію.
В рамках дослідження 60 пацієнток з раком молочної залози рандомізували до групи застосування бупренорфіну (n = 30) та групи застосування трамадолу (n = 30). Пацієнтки з першої групи отримували бупренорфін сублінгвально у дозі 200 мкг 3 р/добу, а пацієнтки з другої групи – трамадол внутрішньовенно у дозі 100 мг 3 р/добу.
При сублінгвальному застосуванні бупренорфіну ефективність аналгезії була порівнянна із внутрішньовенним введенням трамадолу. Оцінки інтенсивності болю у спокої та в русі за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) у різні моменти часу (через 0, 1, 3, 6, 12, 18 та 24 години) між групами дослідження статистично значуще не відрізнялися. Винятком були оцінки через 0 і 3 години у русі, які у групі застосування трамадолу були нижчими порівняно з групою застосування бупренорфіну. Резервний аналгетик (морфін для внутрішньовенного введення в дозі 3 мг) отримали чотири пацієнтки із групи застосування бупренорфіну.
У лікуванні гострого болю після операції на молочній залозі сублінгвальне застосування бупренорфіну не поступається внутрішньовенному введенню трамадолу за ефективністю знеболювання і може розглядатися як частина мультимодальної аналгезії.
Medical Gas Research
A randomized controlled study to compare analgesic efficacy of sublingual buprenorphine and intravenous tramadol in patients undergoing mastectomy
Krishna Sumanth Dokku і співавт.
Коментарі (0)