EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Тривога та формування прихильності між матір'ю та немовлям у жінок, які отримують лікування з приводу післяпологової депресії під час пандемії COVID-19

mother_infant mother_infant
mother_infant mother_infant

Метою даного дослідження було вивчення впливу пандемії COVID-19 на виразність депресії та тривоги, а також формування прихильності між матір'ю та немовлям у жінок із ППД, які отримують лікування.

Дивитися все

Гловні тези

Частота розвитку та тяжкість післяпологової депресії (ППД), а також симптомів тривоги у жінок, які звертаються за лікуванням ППД, збільшились на тлі пандемії коронавірусної інфекції.

Передумови до проведення дослідження

Метою даного дослідження було вивчення впливу пандемії COVID-19 на виразність депресії та тривоги, а також формування прихильності між матір'ю та немовлям у жінок із ППД, які отримують лікування.

Методологія

Було проведено порівняння вихідних даних, зібраних у двох окремих рандомізованих контрольованих дослідженнях психоосвітнього втручання при ППД. Одне з них було проведено до пандемії коронавірусної інфекції (з березня 2019 р. до березня 2020 р.), а інше – у період пандемії (з квітня по жовтень 2020 р.).

У дослідження включали пацієнток у віці >18 років та з оцінкою ≥ 10 балів за Единбурзькою шкалою оцінки симптомів післяпологової депресії (EPDS). Вік їхніх дітей був меншим за 1 рік. Проводилася постійна оцінка тривоги (за шкалою генералізованого тривожного розладу з 7 пунктів (GAD-7)), формування прихильності між матір'ю і немовлям (з використанням опитувальника для оцінки формування прихильності в післяпологовому періоді (PBQ) і виразності ППД (за шкалою EPDS)) поділом оцінок за двома категоріями з урахуванням порогових значень.

Результати

Серед 603 учасниць дослідження (n = 305 до пандемії COVID-19 і n = 298 під час пандемії COVID-19), матерів, які брали участь у дослідженні під час пандемії COVID-19, спостерігалися більш виразні симптоми ППД та тривоги. Під час пандемії COVID-19 шанси розвитку клінічно значущих симптомів депресії були на 65% вищими, а шанси розвитку клінічно значущих симптомів тривоги — на 46% вищими.

Було встановлено, що у матерів, які звернулися по лікування, зберігалися добрі стосунки з дітьми, оскільки значних відмінностей формування прихильності виявлено не було.

Висновок

Під час пандемії коронавірусної інфекції у жінок із післяпологовою депресією спостерігався вищий рівень тривожності. Тому надійне розпізнавання та лікування ППД дуже важливе для зменшення потенційних несприятливих наслідків для матерів та членів їхніх сімей у довгостроковій перспективі.

Джерело:

The Journal of Clinical Psychiatry

Стаття:

Depression, Anxiety, and Mother-Infant Bonding in Women Seeking Treatment for Postpartum Depression Before and During the COVID-19 Pandemic

Автори:

Haley Layton і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: