EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка перебігу та лікування гострого тяжкого виразкового коліту під час пандемії COVID-19

Оцінка перебігу та лікування гострого тяжкого виразкового коліту під час пандемії COVID-19 Оцінка перебігу та лікування гострого тяжкого виразкового коліту під час пандемії COVID-19
Оцінка перебігу та лікування гострого тяжкого виразкового коліту під час пандемії COVID-19 Оцінка перебігу та лікування гострого тяжкого виразкового коліту під час пандемії COVID-19

Було проведено дослідження порушень традиційної доказової терапії гострого тяжкого виразкового коліту під час ранньої фази пандемії нової коронавірусної хвороби (COVID-19), впливу на наслідки перебігу хвороби, та будь-якого зв'язку між перенесеною інфекцією SARS - CoV-2 та серйозними клінічними наслідками.

Дивитися все

Гловні тези

Пандемія нової коронавірусної інфекції внесла зміни у практику колоректальних хірургів та гастроентерологів щодо лікування гострого тяжкого виразкового коліту. Однак зміни базувалися на порівнянних результатах в «історичній» когорті. Незважаючи на розповсюджене використання підвищених доз кортикостероїдів та біологічних препаратів, нових кількість випадків коронавірусу протягом трьох місяців була незначною і не була пов'язана з несприятливими наслідками перебігу коронавірусної хвороби. 

Передумови до проведення дослідження

Було проведено дослідження порушень традиційної доказової терапії гострого тяжкого виразкового коліту під час ранньої фази пандемії нової коронавірусної хвороби (COVID-19), впливу на наслідки перебігу хвороби, та будь-якого зв'язку між перенесеною інфекцією SARS - CoV-2 та серйозними клінічними наслідками.

Методологія

У це багатоцентрове обсервайційне дослідження типу «випадокконтроль»,  (COVID-19 pandemic response of assessment, endoscopy, and treatment in acute severe ulcerative colitis, PROTECT-ASUC) було залучено 782 дорослих із виразковим колітом або з неуточненим запальним захворюванням кишечника, що відповідали критеріями Truelove та Witts і мали гострий важкий перебіг виразкового коліту.

Розподілення пацієнтів на когорти «випадок» та «контроль» відбувалося або при госпіталізації, або при зверненні за екстреною амбулаторною допомогою протягом пандемії коронавірусу (n = 398), або бралося з «історичної» контрольної когорти (n = 384), відповідно. Основною кінцевою точкою дослідження був відсоток пацієнтів з гострим важким виразковим колітом, що потребували терапії «спасіння» (включаючи первинну індукцію) або колектомії.

Результати

Було виявлено, що в когорті за пандемічний час збільшився відсоток суб’єктів, як потребували терапії «спасіння» (включаючи первинну індукцію) або хірургічного втручання, а час до її застосування зменшився до мінімуму порівняно з «історичною» когортою. Ця різниця була зумовлена більш частим використанням терапії «спасіння» та первинної індукційної терапії тофацитинібом, біологічними препаратами або циклоспорином, у когорті когорті за пандемічний час, порівняно з «історичною» когортою контролю.

Було зазначено, що під час пандемії  більша кількість людей отримувала амбулаторно стероїди внутрішньовенно, менше пацієнтів отримували тіопурини та похідні 5-аміносаліцилової кислоти, порівняно з історичним контрольним періодом. В обох групах спостерігали порівнянні показники колектомії. Під час пандемії рідше проводили лапароскопічні хірургічні втручання.


Примітно, що 2% (5/253) учасників дослідження мали позитивний результат на коронавірусну інфекцію під час госпіталізації, також отримали позитивний тест-результат 2% (2/103) пацієнтів, що повторно пройшли тестування на коронавірусну інфекцію протягом тримісячного спостереження. Всі ці пацієнти одужали без важких наслідків.

Висновок

Пандемія COVID-19 змінила практику гастроентерологів та колоректальних хірургів щодо лікування виразкового коліту. Тим не менше, результати «історичної» когорти були порівнянними.

Джерело:

The Lancet Gastroenterology & Hepatology

Стаття:

Assessment, endoscopy, and treatment in patients with acute severe ulcerative colitis during the COVID-19 pandemic (PROTECT-ASUC): a multicentre, observational, case-control study

Автори:

Shaji Sebastian та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: