EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка застосування нової програми mHealth у осіб з неоднозначним ставленням до паління

загальна коморбідність загальна коморбідність
загальна коморбідність загальна коморбідність

Метою проведеного рандомізованого пілотного дослідження була оцінка потенційного впливу, доступності та доцільності нового мобільного медичного застосунку (mHealth), розробленого для людей, які палять, які прагнуть припинити паління, але в даний час відчувають суперечливі почуття з приводу відмови від нього в найближчому майбутньому.

Дивитися все

Гловні тези

Особам з неоднозначним ставленням до куріння може бути корисним застосування мобільного медичного застосування (GEMS), спрямованого на надання допомоги у відмові від куріння або скорочення споживання тютюну, навіть якщо вони не мають намірів негайно змінити свою поведінку.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного рандомізованого пілотного дослідження була оцінка потенційного впливу, доступності та доцільності нового мобільного медичного застосунку (mHealth), розробленого для людей, які палять, які прагнуть припинити паління, але в даний час відчувають суперечливі почуття з приводу відмови від нього в найближчому майбутньому.

Методологія

У дослідженні взяли участь 60 дорослих, які викурювали понад 10 цигарок на добу та відчували суперечливі почуття з приводу відмови від паління. Добровольців рандомізували в дві групи для застосування різних версій застосунку GEMS: розширена допомога (РВ) і стандартна допомога (СВ). Обидві версії мали порівняльний дизайн і містили на основі фактичних даних рекомендації та джерела для припинення паління, включаючи можливість безкоштовно оцінити пластирі з нікотином.

Однак РВ включала додаткові функції, такі як серія вправ, які називають експериментами. Ці вправи були розроблені для того, щоб допомогти курцям, що вагаються, краще зрозуміти свої цілі, зміцнити мотивацію і набути необхідних поведінкових навичок для зміни звичок до паління, при цьому учасники не були зобов'язані відмовлятися від паління відразу. Результати дослідження оцінювали з використанням даних, автоматично зібраних застосунком, та за допомогою самозаповнюваних опитувальників, що направляються учасниками через 1 та 3 місяці після реєстрації.

Результати

Учасники, що завантажили застосунок (95%, 57 із 60 учасників) були переважно жіночої статі європеоїдної раси, вони зіштовхувалися з соціально-економічними труднощами і мали високий рівень нікотинозалежності. Як і очікувалося, основні результати свідчили на користь користувачів РВ. Порівняно з користувачами СВ, у користувачів РВ спостерігався більш високий рівень залучення (у середньому 19,9 сеансу порівняно з 7,3 сеансу у користувачів СВ). Про навмисну спробу відмови від паління повідомили 37,9% (11 із 29) користувачів СВ та 39,3% (11 із 28) користувачів РВ.

Протягом наступного спостереження тривалістю 3 місяці у 14,7% (4 з 28) користувачів РВ і 6,9% (2 з 29) користувачів СВ період утримання від паління становив 7 днів. Серед учасників, які отримали можливість безкоштовно оцінити нікотинзамісну терапію за результатами використання застосунку, 36,4% (8 з 22) користувачів РВ та 11,1% (2 з 18) користувачів СВ обрали терапію. Загалом 17,9% (5 із 28) користувачів РВ та 3,4% (1 із 29) користувачів СВ скористалися доступною у додатку функцією звернутися за допомогою у відмові від споживання тютюну по безкоштовній лінії. Результати оцінки інших показників ефективності також були сприятливими.

Користувачі РВ виконали в середньому 6,9 (стандартне відхилення: 3,1) із 9 експериментів. Середні оцінки ефективності завершених експериментів склали 3–4 бали за 5-бальною шкалою. Нарешті, задоволеність користувачів обома версіями застосунку була дуже високою (середня оцінка склала 4,1 за 5-бальною шкалою Лайкерта), а частка респондентів, які висловили готовність рекомендувати відповідну версію застосунку іншим, була вражаючою (95,3%, 41 з 43).

Висновок

Курці, які зазнають суперечливих почуттів щодо відмови від паління, були готові до проведення втручання за допомогою застосунку. Тим не менш, РВ, що містить передові рекомендації щодо припинення паління з самостійними практичними діями, характеризувалася більш широким використанням та забезпечувала більш високу частоту зміни поведінки. Це вказує на необхідність подальшої розробки та оцінки РВ.

Джерело:

JMIR mHealth and uHealth

Стаття:

Feasibility, Acceptability, and Potential Impact of a Novel mHealth App for Smokers Ambivalent About Quitting: Randomized Pilot Study

Автори:

Jennifer B McClure та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: