Мета цього порівняльного перехресного дослідження полягала у вивченні та порівнянні частоти розвитку депресії та тривоги у вагітних жінок з COVID-19 та без нього.
Висока частота інфікування коронавірусом у вагітних жінок була пов'язана з вищим рівнем тривоги.
Мета цього порівняльного перехресного дослідження полягала у вивченні та порівнянні частоти розвитку депресії та тривоги у вагітних жінок з COVID-19 та без нього.
До дослідження було включено 60 вагітних жінок. Для оцінки статусу COVID-19 у учасниць взяли мазки з носоглотки для аналізу методом полімеразної ланцюгової реакції та провели комп'ютерну томографію з високою роздільною здатністю. Для дослідження тривоги та депресії використовували госпітальну шкалу тривоги та депресії (HADS). Потім було виконано статистичну оцінку отриманих результатів.
Гестаційний вік, середній вік, а також оцінки депресії та тривоги склали 31,1±6,28 року; 29,93±4,15 року; 10,02±2,72 бали та 10,56±3,29 бали відповідно. Приблизно у 60% вагітних жінок було виявлено коронавірусну інфекцію. Тривога відзначалася у 65% жінок, а депресія - у 31,7% жінок.
Дані порівняння частоти розвитку тривоги та депресії у вагітних жінок із COVID-19 або без неї з використанням незалежного t-критерію Стьюдента свідчать про те, що наявність тривоги була статистично значуще пов'язана з позитивним результатом тесту на COVID-19. Проте статистично значущого зв'язку між COVID-19 та депресією не виявлено. У жінок з коронавірусною інфекцією вік, соціально-економічний статус та гестаційний вік/триместр вагітності не були пов'язані з наявністю тривоги та депресії.
У вагітних жінок коронавірусна інфекція відзначалася часто і статистично значуще пов'язана з високою частотою розвитку тривоги. Депресія відзначалася рідше і була пов'язана з інфекцією, викликаною SARS-CoV-2.
Pakistan Journal of Medical & Health Sciences
Psychological Impact in Covid Positive Pregnant Females
Misbah Kausar Javaid і співавт.
Коментарі (0)