EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка клініко-лабораторних показників відповіді на терапію у пацієнтів з кропив'янкою

хронічна рефрактерна кропив'янка хронічна рефрактерна кропив'янка
хронічна рефрактерна кропив'янка хронічна рефрактерна кропив'янка

Мета дослідження полягала у вивченні клініко-лабораторних показників відповіді на третю лінію терапії у пацієнтів із хронічною рефрактерною кропив'янкою в умовах реальної клінічної практики.

Дивитися все

Гловні тези

При лікуванні кропив'янки відповідь на терапію омалізумабом спостерігалася у пацієнтів з високим вихідним рівнем IgE у сироватці крові, меншою тривалістю захворювання та відсутністю епізодів застосування імуносупресивних препаратів в анамнезі. Відповідь на терапію циклоспорином можна прогнозувати на підставі таких факторів, як нормальний вихідний рівень D-димеру, високий вихідний бал за шкалою оцінки активності кропив'янки 7 (UAS7) та низький вихідний рівень імуноглобуліну E (IgE).

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала у вивченні клініко-лабораторних показників відповіді на третю лінію терапії у пацієнтів із хронічною рефрактерною кропив'янкою в умовах реальної клінічної практики.

Методологія

В рамках дослідження було проведено аналіз медичної документації пацієнтів з хронічною рефрактерною кропив'янкою, які отримували терапію циклоспорином та омалізумабом. До дослідження включали добровольців, дані яких дозволяли простежити динаміку зміни їхнього стану протягом щонайменше 4 місяців. Відповідь на терапію реєстрували при зменшенні оцінки за шкалою UAS7 через 4 місяці після початку лікування більш ніж на 90% відносно вихідного рівня. Було проаналізовано медичну документацію 1364 пацієнтів з хронічною рефрактерною кропив’янкою.

Результати

Критеріями включення відповідали 56 пацієнтів, які отримували терапію омалізумабом, та 132 пацієнти, які отримували терапію циклоспорином. Ознаки досягнення відповіді на терапію спостерігалися у 82,1% (46/56) пацієнтів у групі застосування омалізумабу та 80,3% (106/132) пацієнтів у групі застосування циклоспорину. Встановлено виразну кореляцію з відповіддю на терапію омалізумабом для всіх досліджуваних факторів, а саме: відсутність епізодів застосування імуносупресивних препаратів в анамнезі, меншу тривалість захворювання та високий вихідний рівень IgE у сироватці крові.

Крім того, встановлений зв'язок між відповіддю на терапію циклоспорином і такими факторами, як високий вихідний бал UAS7, низький вихідний рівень IgE і нормальний вихідний рівень D-димеру. В обох групах відсутність відповіді на терапію була пов'язана з присутністю супутньої індукованої кропив'янки, атопії та ангіоневротичного набряку. Частота розвитку побічних ефектів у групі застосування циклоспорину була дещо вищою, ніж у групі застосування омалізумабу: 19,5 % та 28,7 %.

Висновок

Встановлено, що для прогнозування результатів лікування та перебігу хронічної рефрактерної кропив'янки можна використовувати низку клініко-лабораторних показників, а саме: високий вихідний рівень IgE у сироватці крові, меншу тривалість захворювання та відсутність епізодів застосування імуносупресивних препаратів в анамнезі.

Джерело:

Dermatologic Therapy

Стаття:

Clinical and laboratory parameters associated with treatment response to third-line therapies in chronic refractory urticaria: a real world study from northern India

Автори:

Hitaishi Mehta і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: