EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка безпеки застосування кеторолаку у немовлят у післяопераційному періоді

біль біль
біль біль

Мета ретроспективного огляду полягала у виконанні аналізу частоти розвитку великих кровотеч у новонароджених і немовлят, які одержують кеторолак у післяопераційному періоді, а також у вивченні особливостей лікування кеторолаком та його впливу на функцію нирок.

Дивитися все

Гловні тези

У післяопераційному періоді у немовлят віком до 6 місяців без порушень згортання крові та (або) функції нирок застосування кеторолаку пов'язане з низькою частотою розвитку великих кровотеч.

Передумови до проведення дослідження

Мета ретроспективного огляду полягала у виконанні аналізу частоти розвитку великих кровотеч у новонароджених і немовлят, які одержують кеторолак у післяопераційному періоді, а також у вивченні особливостей лікування кеторолаком та його впливу на функцію нирок.

Методологія

До дослідження було включено 125 немовлят (середній постнатальний вік: 3,8 місяця, середній гестаційний вік: 37,2 тижні та середня маса тіла: 5,6 кг), які отримували кеторолак для усунення післяопераційного болю. Велику кровотечу визначали як зниження концентрації гемоглобіну більш ніж на 2 г/дл протягом 24 годин та (або) легеневу, шлунково-кишкову, внутрішньошлуночкову або внутрішньочерепну кровотечу. Порушення функції нирок виявляли на підставі модифікованих критеріїв шкали RIFLE для дітей (Risk – ризик, Injury – ушкодження, Failure – недостатність, Loss – втрата, End-stage renal failure – термінальна стадія ниркової недостатності).

Результати

Найчастіше кеторолак застосовували в дозі 0,5 мг/кг внутрішньовенно кожні 6 годин; середня кількість доз становила 6,7. Велика кровотеча (основна кінцева точка дослідження) розвинулася у 1,6% (n = 2) 2-місячних немовлят з терміном гестації 39 тижнів. В обох випадках діагноз великої кровотечі був встановлений на основі зниження концентрації гемоглобіну без клінічних ознак значущої крововтрати. Зниження швидкості клубочкової фільтрації та діурезу було зареєстровано у 0,8 % (n = 1) та 2,4 % (n = 3) дітей відповідно. 49,6% (n=62) дітей одночасно отримували препарати, застосування яких супроводжується зниженням ризику кровотеч.

Висновок

Застосування кеторолаку супроводжується низьким ризиком розвитку великих кровотеч у післяопераційному періоді у пацієнтів віком менше 6 місяців, у яких відсутні порушення згортання крові та (або) функції нирок.

Джерело:

Journal of Pediatric Pharmacology and Therapeutics

Стаття:

Evaluation of the Safety of Ketorolac in Postsurgical Infants Less Than Six Months of Age

Автори:

Nicole A. McElroy і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: