EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Зв'язок між силовим тренінгом та ризиком розвитку неінфекційних захворювань

неінфекційні захворювання неінфекційні захворювання
неінфекційні захворювання неінфекційні захворювання

Метою проведеного систематичного огляду та метааналізу даних когортних досліджень була оцінка зв'язку між силовим тренінгом та ризиком розвитку неінфекційних захворювань та настання смерті, незалежно від аеробної активності.

Дивитися все

Гловні тези

Заняття силовим тренінгом у дорослих пов'язані зі зниженням ризику розвитку основних неінфекційних захворювань, а також смерті від цих захворювань.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного систематичного огляду та метааналізу даних когортних досліджень була оцінка зв'язку між силовим тренінгом та ризиком розвитку неінфекційних захворювань та настання смерті, незалежно від аеробної активності.

Методологія

Пошук досліджень проводили у таких електронних базах даних, як Embase та MEDLINE. Крім того, було вивчено списки літератури всіх релевантних статей. В аналіз були включені проспективні когортні дослідження з оцінки зв'язку між станом здоров'я та участю в силовому тренінгу в осіб віком 18 років і старше, у яких були відсутні серйозні захворювання.

Результати

Критеріям відбору відповідали 16 досліджень. За участю у силовому тренінгу було пов'язано зниження ризику розвитку раку легень, цукрового діабету, онкологічних захворювань загалом та серцево-судинних захворювань (ССЗ), а також настання смерті від будь-яких причин на 10–17 %. Зв'язок між участю в силовому тренінгу та частотою розвитку різних специфічних злоякісних новоутворень (рака підшлункової залози, сечового міхура, нирки та товстої кишки) був відсутній.

При вивченні частоти розвитку онкологічних захворювань загалом, ССЗ та смерті від будь-яких причин було виявлено J-подібний зв'язок із найбільшим зниженням ризику (приблизно на 10–20 %) при тривалості силового тренінгу від 30 до 60 хвилин на тиждень, а при вивченні частоти розвитку цукрового діабету виявили L-подібний зв'язок зі статистично значущим зниженням ризику при тривалості силового тренінгу до 60 хвилин на тиждень. При поєднанні аеробного та силового тренінгу було виявлено зниження ризику розвитку онкологічних захворювань загалом, ССЗ та смерті від будь-яких причин.

Висновок

Було виявлено наявність зворотної кореляції між заняттями силовим тренінгом та ризиком розвитку основних неінфекційних захворювань, таких як рак легень, цукровий діабет, онкологічні захворювання загалом, ССЗ та смерть від будь-яких причин, проте вплив більш інтенсивного силового тренінгу на частоту розвитку онкологічних захворювань загалом, ССЗ та смерть від будь-яких причин чітко визначити неможливо, враховуючи наявність J-подібної кореляції.

Джерело:

British Journal of Sports Medicine

Стаття:

Muscle-strengthening activities are associated with lower risk and mortality in major non-communicable diseases: a systematic review and meta-analysis of cohort studies

Автори:

Haruki Momma і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: