EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Зв'язок між виразковою хворобою та центральним ожирінням

виразка шлунка та дванадцятипалої кишки виразка шлунка та дванадцятипалої кишки
виразка шлунка та дванадцятипалої кишки виразка шлунка та дванадцятипалої кишки

Метою проведеного дослідження була оцінка зв'язку між виразковою хворобою, мінеральною щільністю кісткової тканини, метаболічним синдромом і його компонентами у в цілому здорових осіб.

Дивитися все

Гловні тези

У в цілому здорових осіб середнього віку наявність центрального ожиріння пов'язана з розвитком виразкової хвороби. При високому вмісті тригліцеридів підвищується схильність до розвитку виразкової хвороби шлунка, а при остеопорозі та низькому вмісті ЛПВЩ – ризик розвитку виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного дослідження була оцінка зв'язку між виразковою хворобою, мінеральною щільністю кісткової тканини, метаболічним синдромом і його компонентами у в цілому здорових осіб.

Методологія

В рамках цього ретроспективного перехресного дослідження було зібрано інформацію про результати медичних оглядів у високоспеціалізованому медичному закладі. До дослідження включали осіб, які пройшли двохенергетичну рентгенівську абсорбціометрію, ендоскопію верхніх відділів ШКТ та оцінку показників метаболізму. Усього було включено 5102 учасники, при цьому їх середній вік становив 52,4±12,0 року. У 1332 (26,1%) з них була виразкова хвороба.

Результати

За результатами багатофакторного аналізу методом логістичної регресії було встановлено, що факторами ризику розвитку виразкової хвороби є вік (відношення шансів (ВШ): 1,03), чоловіча стать (ВШ: 1,89), наявність цукрового діабету (ВШ: 1,23) та індекс маси тіла (ВШ: 1,03), а також активність аспартатамінотрансферази (АСТ) (ВШ: 1). Що стосується компонентів метаболічного синдрому, з розвитком виразкової хвороби були пов'язані вищі значення обхвату талії (ВШ: 1,26). З розвитком виразкової хвороби шлунка був пов'язаний високий вміст тригліцеридів (ВШ: 1,20). З розвитком виразкової хвороби дванадцятипалої кишки були пов'язані наявність остеопорозу (ВШ: 1,44) та низький вміст холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ХС ЛПВЩ) (ВШ: 1,31).

Висновок

Встановлено наявність взаємозв'язку між центральним ожирінням та виразковою хворобою. Високий вміст тригліцеридів пов'язаний з розвитком виразкової хвороби шлунка, а наявність остеопорозу та низький вміст холестерину ЛПВЩ – з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки.

Джерело:

Journal of Personalized Medicine

Стаття:

Peptic Ulcer Disease Associated with Central Obesity

Автори:

Song-Seng Loke і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: