Мета дослідження полягала в оцінці кореляції між порушеннями дихання уві сні та етіологією бруксизму.
Положення тіла під час сну істотно впливає на розвиток пов'язаних зі сном порушень дихання та бруксизму.
Мета дослідження полягала в оцінці кореляції між порушеннями дихання уві сні та етіологією бруксизму.
До дослідження було включено 32 пацієнта, направлених у клінічну лабораторію з лікування синдрому обструктивного апное уві сні. Пацієнти проходили стандартне нічне обстеження (полісомнографія) з метою оцінки характеру сну, які жувальну активність оцінювали з допомогою електроміографії жувальних м'язів. Протягом усього дослідження пацієнти спали як у положенні лежачи на спині, так і лежачи на боці.
У осіб із вищим індексом порушення дихання спостерігався вищий рівень нічного стискання зубів. Загалом 28 із 32 пацієнтів відповідали критеріям наявності синдрому обструктивного апное уві сні із середнім індексом порушення дихання 12,7. Протягом дослідження у всіх пацієнтів спостерігалося 280 випадків стискання зубів.
Пов'язані зі сном порушення дихання і бруксизм взаємопов'язані, і положення тіла під час сну відіграє певну роль розвитку обох станів. Результати аналізу випадків гіпопное, апное та стискання зубів як у положенні лежачи на боці, так і в положенні лежачи на спині під час сну можуть дати цінну інформацію та допомогти у розумінні цих станів.
Sleep
0558 Sleep Bruxism and Sleep Breathing Disorder
JinKyu Han і співавт.
Коментарі (0)