Мета дослідження полягала в обстеженні пацієнтів з орофаціальним болем та супутніми порушеннями сну та виявленні найбільш значущих психосоціальних факторів, пов'язаних із цими станами.
У пацієнтів з орофаціальним болем порушення сну пов'язані з інтенсивністю болю та супутніми функціональними порушеннями.
Мета дослідження полягала в обстеженні пацієнтів з орофаціальним болем та супутніми порушеннями сну та виявленні найбільш значущих психосоціальних факторів, пов'язаних із цими станами.
У перехресному дослідженні проаналізовано анонімізовані дані послідовно включених пацієнтів з орофаціальним болем. Для вивчення зв'язку між порушеннями сну (оцінюються за допомогою опитувальника для оцінки якості сну при хронічному болю) та різними факторами, включаючи функціонування, пов'язане з болем та психологічним станом, ступінь тяжкості болю, нещодавні стресові події, супутні захворювання та демографічні характеристики, використовували інтегровані діагностичні дані та дані Axis-II.
Загалом у 5 з 6 пацієнтів з орофаціальним болем спостерігалися порушення сну, пов'язані з болем. Встановлено, що наявність первинного орофаціального головного болю пов'язана з підвищеною частотою розвитку порушень сну порівняно з іншими типами орофаціального болю. Однак після обліку рівня впливу та інтенсивності болю, первинний головний біль переставав бути суттєвим фактором розвитку пов'язаних з болем порушень сну.
У ході багатофакторного аналізу було встановлено, що помірний біль та середній рівень впливу болю були значною мірою пов'язані з порушеннями сну. Крім того, було виявлено незалежний та виражений зв'язок порушень сну з рівнем соматизації та нещодавніми стресовими подіями.
Облік порушень сну при орофаціальному болю може бути корисним і призвести до поліпшення результатів лікування.
Journal of Oral Rehabilitation
Sleep disturbances are associated with pain intensity and pain-related functional interference in patients experiencing orofacial pain
Priya Thimma Ravindranath et al.
Коментарі (0)