EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Поліпшення результатів ІCSІ при застосуванні соку з буряка, кавуна та імбиру

безпліддя безпліддя
безпліддя безпліддя

Мета проспективного рандомізованого дослідження полягала в оцінці того, чи може застосування соку з буряка, кавуна та імбиру підвищити сприйнятливість ендометрію та покращити клінічні результати курсу інтрацитоплазматичних ін'єкцій сперматозоїдів (ІCSІ).

Дивитися все

Гловні тези

Вживання комбінації соків буряка, кавуна та імбиру не пов'язане з розвитком небажаних явищ і може стати потенційно ефективним засобом покращення клінічних наслідків при використанні допоміжних репродуктивних технологій.

Передумови до проведення дослідження

Мета проспективного рандомізованого дослідження полягала в оцінці того, чи може застосування соку з буряка, кавуна та імбиру підвищити сприйнятливість ендометрію та покращити клінічні результати курсу інтрацитоплазматичних ін'єкцій сперматозоїдів (ІCSІ).

Методологія

До дослідження було включено 436 пацієнток, яким було показано курс ІCSІ. Пацієнток рандомізували у співвідношенні 1 : 3 до контрольної групи (n = 109) або групи застосування соку (n = 327). Перед початком лікування усі добровольці отримали рекомендації щодо харчування. Добровольцям із групи застосування соку повинні були щодня вживати свіжий сік буряка, кавуна та імбиру, приготований у домашніх умовах, починаючи з дня перенесення ембріона і до проведення тесту на вагітність. Добровольці із контрольної групи не отримували сік.

Аналіз проводили з використанням узагальнених лінійних моделей, скоригованих з урахуванням потенційних факторів, що впливають на результат, таких як кількість перенесених ембріонів, товщина ендометрію на момент перенесення ембріонів, індекс маси тіла (ІМТ) і вік жінки. Щоб оцінити вплив споживання соку на клінічні результати ІCSІ та порівняти середні значення показників між групами, було проведено ретроспективний аналіз із поправкою Бонферроні.

Результати

Характеристики пацієнток та проведеного курсу ін'єкцій були рівномірно розподілені між обома групами. Згідно з даними у таблиці 1, у групі вживання соку було відзначено значно вищі значення частоти імплантації та клінічної вагітності порівняно з контрольною групою.

Висновок

Отримані дані свідчать про потенційний позитивний вплив додаткового застосування соку з буряка, кавуна та імбиру на репродуктивне здоров'я, що робить цей підхід перспективним методом досягнення найкращих результатів застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Джерело:

JBRA Assisted Reproduction

Стаття:

Beetroot, watermelon and ginger juice supplementation may increase the clinical outcomes of Intracytoplasmic Sperm Injection cycles

Автори:

Gabriela Halpern і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: