EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Переваги когнітивно-поведінкової терапії у вагітних жінок з безсонням або порушеннями сну

безсоння безсоння
безсоння безсоння

Мета проведеного систематичного огляду та метааналізу полягала в оцінці ефективності когнітивно-поведінкової терапії безсоння (КПТ-Б) або порушення сну у вагітних жінок.

Дивитися все

Гловні тези

Когнітивно-поведінкова терапія ефективно покращує якість сну та знижує виразність безсоння, тривогу та депресію.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведеного систематичного огляду та метааналізу полягала в оцінці ефективності когнітивно-поведінкової терапії безсоння (КПТ-Б) або порушення сну у вагітних жінок.

Методологія

Пошук літературних джерел проводили в таких базах даних, як VIP-база даних журналу China Science and Technology, Wanfang Data, Національна китайська база даних інфраструктури наукових праць, Embase, база даних бібліотеки Кокрейнівської, Web of Science і PubMed. До аналізу були включені рандомізовані контрольовані дослідження КПТ-Б у вагітних жінок з порушеннями сну або безсоння. Для оцінки методологічної помилки включених досліджень використовували інструмент Кокрейнівської співпраці для оцінки систематичної помилки. Метааналіз проводили з використанням програмного забезпечення RevMan 5.4. Оцінку систематичної помилки публікації та аналіз чутливості проводили з використанням статистичного програмного забезпечення STATA (версія 15).

Результати

Загалом було включено 8 рандомізованих контрольованих досліджень за участю 743 вагітних жінок. КПТ-Б призводила до виразного зниження депресії (стандартизована різниця середніх (СРС) = −0,40), тривоги (СРС = −0,99), часу до засинання (СРС = −1,25), оцінки за Піттсбурзьким індексом якості сну (різниця середніх (РС) = −3,30) та оцінки за індексом виразності безсоння (РС = −4,25) в порівнянні з контрольною групою. Загальна тривалість сну (СРС = 0,31) та ефективність сну (СРС = 0,80) статистично значуще не відрізнялися один від одного. При проведенні КПТ-Б спостерігалося значне зниження виразності безсоння, депресії та тривоги та покращення якості сну у вагітних жінок.

Висновок

КПТ-Б - перспективний варіант лікування порушень сну та безсоння під час вагітності.

Джерело:

Journal of Sleep Research

Стаття:

Efficacy of cognitive behavioural therapy for insomnia or sleep disturbance in pregnant women: A systematic review and meta-analysis

Автори:

Xinyi Zheng і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ua en ru
Спробуй: