EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Переваги застосування класифікації Хілла при прогнозуванні розвитку ГЕРХ та ЕЕ після рукавної резекції шлунку

езофагіт езофагіт
езофагіт езофагіт

Метою ретроспективного когортного дослідження було вивчення впливу кількох передопераційних клінічних та ендоскопічних ознак на післяопераційний розвиток ерозивного езофагіту (ЕЕ) та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Дивитися все

Гловні тези

Класифікацію Хілла можна використовувати для виявлення пацієнтів з ризиком післяопераційного розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та ерозивного езофагіту після лапароскопічної рукавної резекції шлунку.

Передумови до проведення дослідження

Метою ретроспективного когортного дослідження було вивчення впливу кількох передопераційних клінічних та ендоскопічних ознак на післяопераційний розвиток ерозивного езофагіту (ЕЕ) та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ).

Методологія

У дослідження включили пацієнтів, які перенесли лапароскопічну рукавну резекцію шлунку (ЛРРШ). З метою виявлення передопераційних факторів, переважно пов'язаних з післяопераційним розвитком ГЕРХ та ЕЕ, протягом 1 року наступного спостереження, було проведено однофакторний та багатофакторний аналізи.

Результати

Встановлено, що тільки характеристики стравохідно-шлункового переходу за класифікацією Хілла та передопераційна присутність аксіальної грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) за результатами ендоскопічного дослідження були значною мірою пов'язані з післяопераційним розвитком ГЕРХ у 127 пацієнтів протягом періоду наступного спостереження. Характеристика з класифікації Хілла та наявність ГСОД також пов'язані з післяопераційним розвитком ЕЕ, підтвердженого результатами ендоскопічного дослідження через рік після втручання.

У пацієнтів, яким було присвоєно II ступінь за класифікацією Хілла, був більш високий ризик післяопераційного розвитку ГЕРХ (відношення шансів (ВШ) — 7,13) порівняно з пацієнтами зі станом стулчастого клапана I ступеня, а у пацієнтів із III ступенем за Хіллом був відзначено більш високий ризик розвитку і ЕЕ (ВШ – 34,49), і післяопераційної ГЕРХ (ВШ – 20,84). У цьому дослідженні у всіх пацієнтів з IV ступенем за класифікацією Хілла повідомлялося про розвиток ГЕРХ та ЕЕ у післяопераційному періоді.

Висновок

Розвиток ГЕРХ та ЕЕ після ЛРРШ залишається значущим обмеженням цього методу. Таким чином, при прогнозуванні післяопераційного розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та ерозивного езофагіту застосування класифікації Хілла виявилося корисним.

Джерело:

The Journal of Gastrointestinal Surgery

Стаття:

The Hill's Classification Is Useful to Predict the Development of Postoperative Gastroesophageal Reflux Disease and Erosive Esophagitis After Laparoscopic Sleeve Gastrectomy

Автори:

Koy Min Chue і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: