EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування пребіотиків та пробіотиків у лікуванні фіброміалгії

Фіброміалгія Фіброміалгія
Фіброміалгія Фіброміалгія

Було проведено подвійне сліпе плацебо-контрольоване рандомізоване клінічне дослідження для оцінки впливу застосування пребіотиків та пробіотиків на виразність психологічного стресу (зокрема, тривоги та депресії), якість життя та сну та інтенсивність болю у осіб з діагностованим синдромом фіброміалгії.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів із синдромом фіброміалгії застосування пробіотиків покращує якість сну, знижує виразність депресії та тривоги та оцінку інтенсивності болю, а застосування пребіотиків знижує оцінку інтенсивності болю та покращує якість сну.

Передумови до проведення дослідження

Було проведено подвійне сліпе плацебо-контрольоване рандомізоване клінічне дослідження для оцінки впливу застосування пребіотиків та пробіотиків на виразність психологічного стресу (зокрема, тривоги та депресії), якість життя та сну та інтенсивність болю у осіб з діагностованим синдромом фіброміалгії.

Методологія

До дослідження було включено 53 жінки з діагностованим синдромом фіброміалгії. Учасниць рандомізували в 3 групи: (1) групу застосування пробіотиків (n = 18) на одержання препарату в добовій дозі 4 × 1010 колонієутворюючих одиниць (КОЕ); (2) групу застосування пребіотиків (n = 17) на одержання інуліну в добовій дозі 10 г, та (3) групу застосування плацебо (n = 18) на отримання плацебо протягом 8 тижнів.

Середній вік учасниць у групах був порівнянний, клінічно значущих відмінностей між групами виявлено не було. Вплив синдрому фіброміалгії на якість життя, якість сну, інтенсивність болю та виразність тривоги та симптомів депресії оцінювали на початковому рівні, а також через 4 та 8 тижнів після втручання.

Результати

При застосуванні пробіотиків було відзначено статистично значуще зниження оцінки за шкалою депресії Бека (BDI), оцінки за шкалою тривоги Бека (BAI) та Піттсбурзьким індексом якості сну (PSQI) відносно вихідних значень. Однак застосування пребіотиків призводило лише до статистично значущого зниження індексу PSQI. Крім того, після втручань у учасниць, які отримували пробіотик, оцінка болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) була статистично значуще нижчою порівняно з учасницями, які отримували плацебо.

У пацієнток із синдромом фіброміалгії застосування пробіотиків призводило до статистично значущого покращення якості сну, а також до зниження виразності депресії та тривоги та інтенсивності болю відносно вихідного рівня. З іншого боку, застосування пребіотиків також забезпечувало статистично значуще покращення якості сну та зниження інтенсивності болю.

Висновок

Застосування пребіотиків та пробіотиків є ефективним методом терапії синдрому фіброміалгії та може стати важливою стратегією лікування пов'язаних із ним захворювань.

Джерело:

Psychology, Health & Medicine

Стаття:

Effect of prebiotic and probiotic supplementation on reduced pain in patients with fibromyalgia syndrome: a double-blind, placebo-controlled randomized clinical trial

Автори:

Nazlı Nur Aslan Çİn et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: