Було проведено потрійне сліпе рандомізоване контрольоване дослідження з метою оцінки впливу мультиштамових пробіотиків на моторику кишечника та запори у пацієнтів із хворобою Паркінсона (ХП).
У пацієнтів з хворобою Паркінсона, які страждають на запори, мультиштамові пробіотики можуть поліпшити консистенцію і частоту випорожнень, а також відчуття повного випорожнення кишечника. Однак вони не мають значного впливу на моторику кишечника.
Было проведено тройное слепое рандомизированное контролируемое исследование для оценки влияния мультиштаммовых пробиотиков на моторику кишечника и запоры у пациентов с болезнью Паркинсона (БП).
До дослідження було включено 27 пацієнтів з ХП, що відповідають римським критеріям діагностики функціонального запору IV (ROME IV). Основною кінцевою точкою, оціненою як до, так і після втручання і групи пробіотиків, і групі плацебо, була частота дефекації.
Крім того, вторинні кінцеві точки включали моторику кишечника, що визначається з використанням Уніфікованої шкали оцінки симптомів хвороби Паркінсона (UPDRS), застосування проносних засобів, консистенцію випорожнень за Брістольською шкалою форми калу та відчуття повного спорожнення. Тривалість дослідження склала вісім тижнів, протягом яких обидві групи проходили навчання щодо зміни способу життя.
Серед 30 спочатку включених учасників (по 15 у кожній групі) було 13 жінок і 17 чоловіків. Проте троє пацієнтів припинили свою участь у дослідженні. Аналіз, проведений між двома групами, показав помітне збільшення частоти дефекації: у групі пробіотиків вона зросла до 4 [3-5] разів у порівнянні з групою плацебо, в якій вона збільшилася до 2 [2-3] разів.
У групі пацієнтів, які приймають пробіотики, також покращилася консистенція випорожнень. За рештою оцінюваних показників не спостерігалося помітних відмінностей. Внутрішньогруповий аналіз показав поліпшення консистенції випорожнень і в групі плацебо, і в групі пробіотика, але суттєве збільшення частоти дефекації та покращення відчуття повного випорожнення кишечника спостерігалося лише у групі пробіотика.
Пробіотики можуть бути корисними для полегшення симптомів з боку шлунково-кишкового тракту у пацієнтів з хворобою Паркінсона, але не впливають на рухові порушення протягом 8 тижнів. Для вивчення потенційних віддалених ефектів рекомендується провести додаткові дослідження з більшим періодом спостереження.
Iranian Journal of Pharmaceutical Research
Efficacy of Probiotics in Improving Motor Function and Alleviating Constipation in Parkinson’s Disease: A Randomized Controlled Trial
Nasibeh Ghalandari et al.
Коментарі (0)