EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Серцево-судинні наслідки при застосуванні тикагрелору в порівнянні з клопідогрелом у осіб з цукровим діабетом та гострим коронарним синдромом (ГКС)

гострий коронарний синдром гострий коронарний синдром
гострий коронарний синдром гострий коронарний синдром

Мета дослідження полягала в систематичній оцінці серцево-судинних наслідків при застосуванні тикагрелору порівняно з клопідогрелом у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2), які страждають на гострий коронарний синдром (ГКС).

Дивитися все

Гловні тези

У осіб з цукровим діабетом 2-го типу та гострим коронарним синдромом, які приймають тикагрелор, суттєво знижено ризик розвитку серйозних небажаних серцево-судинних наслідків, включаючи смертність від будь-яких причин, порівняно з особами, які приймають клопідогрел.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в систематичній оцінці серцево-судинних наслідків при застосуванні тикагрелору порівняно з клопідогрелом у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2), які страждають на гострий коронарний синдром (ГКС).

Методологія

В рамках цього метааналізу було виконано пошук статей, у яких проводилося порівняння серцево-судинних наслідків у пацієнтів із ЦД2, які приймали тикагрелор або клопідогрел, в електронних базах даних. Для проведення статистичного аналізу використовували програмне забезпечення RevMan 5.4. Аналіз даних виконували за допомогою статистичної моделі з випадковими ефектами. Отримані результати були представлені з використанням відношень ризиків (ВР) та 95% довірчих інтервалів.

Результати

У дослідження було включено 5868 пацієнтів із ЦД2, 3924 з яких приймали клопідогрел, а 1944 – тикагрелор. У порівнянні з клопідогрелом, при застосуванні тикагрелору спостерігався суттєво знижений ризик смерті від серцево-судинних причин (ВР = 0,60), тяжких ускладнень захворювання серця (MACE) (ВР = 0,64) та смертності від будь-яких причин (ВР = 0, 65), однак ризики розвитку інсульту (ВР = 0,56), тромбозу стенту (ВР = 0,70), повторного інфаркту (ВР = 0,85) та рецидивуючої реваскуляризації (ВР = 1,48) були порівняні. Незважаючи на те, що ризик розвитку масивної кровотечі у відсутності статистично значущих відмінностей (ВР = 1,08), застосування тикагрелора було пов'язано зі статистично значуще вищим ризиком розвитку незначної кровотечі (ВР = 1,53).

Висновок

У пацієнтів з ЦД2 та ГКС, які приймали тикагрелор, спостерігався статистично значущий нижчий ризик розвитку тяжких ускладнень серцево-судинних захворювань, включаючи смертність від будь-яких причин, порівняно з клопідогрелом. У той самий час у пацієнтів із ЦД2, які приймали тикагрелор, ризик незначної кровотечі був статистично значуще вищим.

Джерело:

Diabetes Therapy

Стаття:

Cardiovascular Outcomes Observed with Ticagrelor versus Clopidogrel in Type 2 Diabetes Mellitus Patients with Acute Coronary Syndrome: A Meta-analysis

Автори:

Zhiming Jiang і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: