Метою цього спостережного дослідження було вивчення зміни якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (ЯЖПЗ), та розвитку небажаних явищ у осіб, які отримували лікарський препарат на основі коноплі для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Застосування лікарського препарату на основі конопель супроводжувалося зниженням виразності симптомів, пов'язаних з посттравматичним стресовим розладом, підвищенням якості нічного сну, якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, та зниженням виразності тривоги протягом періоду тривалістю до 6 місяців.
Метою цього спостережного дослідження було вивчення зміни якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (ЯЖПЗ), та розвитку небажаних явищ у осіб, які отримували лікарський препарат на основі коноплі для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Було вивчено описи серій випадків, представлених у Реєстрі медичного канабісу Великобританії. З використанням валідованих інструментів для вивчення результатів, що повідомляються пацієнтами, було вивчено ЯЖПЗ через 1, 3 та 6 місяців. Для вивчення небажаних явищ використовували загальні термінологічні критерії небажаних явищ (CTCAE), версія 4.0. Статистичну значущість підтверджували при p<0,050.
Серед 162 включених у дослідження пацієнтів 144 (88,89%) застосовували медичний канабіс нині чи в минулому. Медіана добової дози канабідіолу та дельта-9-тетрагідроканабінолу при застосуванні становила 5,00 (МКР: 0,00–70,00) мг та 145,00 (МКР: 100,00–200,00) мг відповідно. У всіх часових точках було відзначено статистично значуще зниження виразності тривоги, симптомів ПТСР та підвищення якості нічного сну (p < 0,050).
У 20,37% учасників (n=33) виникло 135,8% (n=220) усіх небажаних явищ, які були віднесені до легкого або середнього ступеня тяжкості (n=190, 117,28%). Найчастішими небажаними явищами були безсоння та стомлюваність (n = 20, 12,35 %).
У пацієнтів, які отримували лікування препаратами канабісу, було відзначено підвищення ЯЖПЗ. Результати аналізу небажаних явищ свідчили про прийнятність та безпеку лікування протягом періоду тривалістю до 6 місяців. Дані, отримані в цьому дослідженні, можна використовувати при проведенні рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень, які необхідні для визначення причинно-наслідкового зв'язку з розвитком небажаних явищ та оптимального дозування препарату.
Expert Review of Neurotherapeutics
Assessment of clinical outcomes in patients with post-traumatic stress disorder: analysis from the UK Medical Cannabis Registry
Manaswini Pillai і співавт.
Коментарі (0)