EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування медичного канабісу при посттравматичному стресовому розладі

стрес стрес
стрес стрес

Метою цього спостережного дослідження було вивчення зміни якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (ЯЖПЗ), та розвитку небажаних явищ у осіб, які отримували лікарський препарат на основі коноплі для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Дивитися все

Гловні тези

Застосування лікарського препарату на основі конопель супроводжувалося зниженням виразності симптомів, пов'язаних з посттравматичним стресовим розладом, підвищенням якості нічного сну, якості життя, пов'язаного зі здоров'ям, та зниженням виразності тривоги протягом періоду тривалістю до 6 місяців.

Передумови до проведення дослідження

Метою цього спостережного дослідження було вивчення зміни якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (ЯЖПЗ), та розвитку небажаних явищ у осіб, які отримували лікарський препарат на основі коноплі для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Методологія

Було вивчено описи серій випадків, представлених у Реєстрі медичного канабісу Великобританії. З використанням валідованих інструментів для вивчення результатів, що повідомляються пацієнтами, було вивчено ЯЖПЗ через 1, 3 та 6 місяців. Для вивчення небажаних явищ використовували загальні термінологічні критерії небажаних явищ (CTCAE), версія 4.0. Статистичну значущість підтверджували при p<0,050.

Результати

Серед 162 включених у дослідження пацієнтів 144 (88,89%) застосовували медичний канабіс нині чи в минулому. Медіана добової дози канабідіолу та дельта-9-тетрагідроканабінолу при застосуванні становила 5,00 (МКР: 0,00–70,00) мг та 145,00 (МКР: 100,00–200,00) мг відповідно. У всіх часових точках було відзначено статистично значуще зниження виразності тривоги, симптомів ПТСР та підвищення якості нічного сну (p < 0,050).

У 20,37% учасників (n=33) виникло 135,8% (n=220) усіх небажаних явищ, які були віднесені до легкого або середнього ступеня тяжкості (n=190, 117,28%). Найчастішими небажаними явищами були безсоння та стомлюваність (n = 20, 12,35 %).

Висновок

У пацієнтів, які отримували лікування препаратами канабісу, було відзначено підвищення ЯЖПЗ. Результати аналізу небажаних явищ свідчили про прийнятність та безпеку лікування протягом періоду тривалістю до 6 місяців. Дані, отримані в цьому дослідженні, можна використовувати при проведенні рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень, які необхідні для визначення причинно-наслідкового зв'язку з розвитком небажаних явищ та оптимального дозування препарату.

Джерело:

Expert Review of Neurotherapeutics

Стаття:

Assessment of clinical outcomes in patients with post-traumatic stress disorder: analysis from the UK Medical Cannabis Registry

Автори:

Manaswini Pillai і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: