Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності прийому внутрішньо різних антибіотиків, що дозволяють запобігти розвитку інфекції та альвеоліту у дорослих пацієнтів після хірургічного видалення зубів під місцевою анестезією.
У пацієнтів, яким показана зубощелепна хірургія, попереджувальне застосування ко-амоксиклаву у поєднанні з післяопераційним застосуванням амоксициліну або метронідазолу ефективно з точки зору зниження інтенсивності болю, а також ступеня тяжкості та частоти розвитку післяопераційної інфекції та альвеоліту.
Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності прийому внутрішньо різних антибіотиків, що дозволяють запобігти розвитку інфекції та альвеоліту у дорослих пацієнтів після хірургічного видалення зубів під місцевою анестезією.
Загалом 46 пацієнтів рандомізували у 3 групи: (а) групу застосування ко-амоксиклаву після операції (625 мг) (n = 16); (b) групу застосування ко-амоксиклаву до операції (625 мг) та метронідазолу після операції (500 мг) (n = 15) та (c) групу застосування ко-амоксиклаву до операції (625 мг) та амоксициліну після операції (500 мг) (n = 15).
Ознаки розвитку інфекції та альвеоліту оцінював хірург-стоматолог через 5 днів після операції. Пацієнти оцінювали інтенсивність болю одразу та через 5 днів після хірургічного видалення зубів з використанням стандартних візуальних аналогових шкал (ВАШ) довжиною 100 мм. Крім того, за допомогою ВАШ у всіх пацієнтів оцінювали та реєстрували ступінь складності операції одразу після її проведення.
Усі види антибіотикотерапії, що застосовуються у дослідженні, виявилися ефективними. У 2% пацієнтів були виявлені інфекції ротової порожнини, а у 15% пацієнтів — болісний альвеоліт. Через 5 днів після операції у групах застосування ко-амоксиклаву у поєднанні з метронідазолом та ко-амоксиклаву у поєднанні з амоксициліном не спостерігалося статистично значущого зниження частоти розвитку інфекції або альвеоліту порівняно з групою застосування ко-амоксиклаву.
З точки зору попередження розвитку альвеоліту при застосуванні метронідазолу відзначалася вища клінічна ефективність порівняно з ко-амоксиклавом та амоксициліном. Через 5 днів після операції середні оцінки інтенсивності болю статистично значуще знизилися порівняно з оцінками інтенсивності болю відразу після операції. У групі застосування метронідазолу зазначалося зниження частоти розвитку альвеоліту.
Згідно з отриманими даними, для зниження частоти розвитку інфекції та альвеоліту після операції застосування ко-амоксиклаву в одноразовій дозі до операції та метронідазолу або амоксициліну в повній дозі після операції ефективніше, ніж традиційна терапія ко-амоксиклавом після операції.
The International Journal of Environmental Research and Public Health
A Comparison of Pre-Emptive Co-Amoxiclav, Postoperative Amoxicillin, and Metronidazole for Prevention of Postoperative Complications in Dentoalveolar Surgery: A Randomized Controlled Trial
Giath Gazal і співавт.
Коментарі (0)