EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності антибіотикотерапії у профілактиці післяопераційних ускладнень у хірургічній стоматології

стоматологія стоматологія
стоматологія стоматологія

Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності прийому внутрішньо різних антибіотиків, що дозволяють запобігти розвитку інфекції та альвеоліту у дорослих пацієнтів після хірургічного видалення зубів під місцевою анестезією.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів, яким показана зубощелепна хірургія, попереджувальне застосування ко-амоксиклаву у поєднанні з післяопераційним застосуванням амоксициліну або метронідазолу ефективно з точки зору зниження інтенсивності болю, а також ступеня тяжкості та частоти розвитку післяопераційної інфекції та альвеоліту.

Передумови до проведення дослідження

Мета рандомізованого контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності прийому внутрішньо різних антибіотиків, що дозволяють запобігти розвитку інфекції та альвеоліту у дорослих пацієнтів після хірургічного видалення зубів під місцевою анестезією.

Методологія

Загалом 46 пацієнтів рандомізували у 3 групи: (а) групу застосування ко-амоксиклаву після операції (625 мг) (n = 16); (b) групу застосування ко-амоксиклаву до операції (625 мг) та метронідазолу після операції (500 мг) (n = 15) та (c) групу застосування ко-амоксиклаву до операції (625 мг) та амоксициліну після операції (500 мг) (n = 15).

Ознаки розвитку інфекції та альвеоліту оцінював хірург-стоматолог через 5 днів після операції. Пацієнти оцінювали інтенсивність болю одразу та через 5 днів після хірургічного видалення зубів з використанням стандартних візуальних аналогових шкал (ВАШ) довжиною 100 мм. Крім того, за допомогою ВАШ у всіх пацієнтів оцінювали та реєстрували ступінь складності операції одразу після її проведення.

Результати

Усі види антибіотикотерапії, що застосовуються у дослідженні, виявилися ефективними. У 2% пацієнтів були виявлені інфекції ротової порожнини, а у 15% пацієнтів — болісний альвеоліт. Через 5 днів після операції у групах застосування ко-амоксиклаву у поєднанні з метронідазолом та ко-амоксиклаву у поєднанні з амоксициліном не спостерігалося статистично значущого зниження частоти розвитку інфекції або альвеоліту порівняно з групою застосування ко-амоксиклаву.

З точки зору попередження розвитку альвеоліту при застосуванні метронідазолу відзначалася вища клінічна ефективність порівняно з ко-амоксиклавом та амоксициліном. Через 5 днів після операції середні оцінки інтенсивності болю статистично значуще знизилися порівняно з оцінками інтенсивності болю відразу після операції. У групі застосування метронідазолу зазначалося зниження частоти розвитку альвеоліту.

Висновок

Згідно з отриманими даними, для зниження частоти розвитку інфекції та альвеоліту після операції застосування ко-амоксиклаву в одноразовій дозі до операції та метронідазолу або  амоксициліну в повній дозі після операції ефективніше, ніж традиційна терапія ко-амоксиклавом після операції.

Джерело:

The International Journal of Environmental Research and Public Health

Стаття:

A Comparison of Pre-Emptive Co-Amoxiclav, Postoperative Amoxicillin, and Metronidazole for Prevention of Postoperative Complications in Dentoalveolar Surgery: A Randomized Controlled Trial

Автори:

Giath Gazal і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: