Було проведено рандомізоване клінічне дослідження для оцінки користі трансдермальних пластирів, що містять кетопрофен та диклофенак натрію, порівняно з пероральними таблетками диклофенаку для зменшення постендодонтичного болю після одноразового лікування кореневих каналів зубів при діагнозі пульпіту.
Трансдермальні пластирі з кетопрофеном та диклофенаком можуть ефективно полегшити постендодонтичний біль у пацієнтів з пульпітом після одноразового лікування кореневих каналів.
Було проведено рандомізоване клінічне дослідження для оцінки користі трансдермальних пластирів, що містять кетопрофен та диклофенак натрію, порівняно з пероральними таблетками диклофенаку для зменшення постендодонтичного болю після одноразового лікування кореневих каналів зубів при діагнозі пульпіту.
Загалом, до дослідження було включено 78 відповідних добровольців, які страждали на симптоматичний необоротний пульпіт і мали доопераційну оцінку за візуально-аналоговою шкалою (VAS) > 4 бали. Критерії виключення включали постійний прийом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП)/анальгетиків, патологію зубів, аномалії розвитку, тріщини/сколи на зубах, період лактації або вагітність. Після лікування кореневих каналів пацієнти були випадково розподілені на 3 групи за допомогою комп'ютерної рандомізації. Особам з груп А та В давали трансдермальні пластирі з кетопрофеном та диклофенаком відповідно, які вони накладали на праве передпліччя на двадцять чотири години.
Крім того, наступного дня їм накладали додатковий пластир на ліве передпліччя. Пацієнтам групи С давали перорально по 4 таблетки натрію диклофенаку 2 рази на добу протягом 2 днів. Оцінка болю з використанням VAS проводилася через 4, 8, 24 та 48 годин після втручання. Зібрані бали за VAS були зведені в таблицю і піддані статистичному аналізу з використанням пакету для соціальних наук (SPSS) версії 21. Для статистичної оцінки був застосований критерій Шапіро-Вілка та пов'язані з ним вибірки, двосторонній дисперсійний аналіз Фрідмана за рангами.
Значне зниження середніх показників післяопераційного болю було відзначено у всіх групах та часових інтервалах порівняно з доопераційними показниками. Група пластирів з кетопрофеном показала більш високу перевагу через 48 годин, продемонструвавши статистичну значущість на відміну від трансдермального пластиру з диклофенаком та від пероральних таблеток диклофенаку (рис. 1).
Ефективність трансдермальних пластирів, що містять кетопрофен та диклофенак натрію, у полегшенні постендодонтичного болю після одноразового лікування кореневих каналів при симптоматичному незворотному пульпіті була очевидна. Ці пластири забезпечують ефективне полегшення болю при одночасному зниженні потенційних ризиків небажаних явищ, пов'язаних з пероральними нестероїдними протизапальними засобами, що робить їх сприятливою терапевтичною альтернативою.
Patient Preference and Adherence
Comparative Evaluation of Efficacy of Ketoprofen and Diclofenac Transdermal Patches with Oral Diclofenac Tablet on Postoperative Endodontic Pain- A Randomized Clinical Trial
Priya Porwal et al.
Коментарі (0)