Метою цього рандомізованого клінічного дослідження було порівняння ефективності методів WALANT та IVRA під час проведення оперативного втручання з приводу синдрому зап'ястного каналу.
При проведенні оперативного втручання з приводу синдрому зап'ястного каналу метод місцевої анестезії при повній притомності без джгута (WALANT) ефективніший, ніж метод внутрішньовенної регіонарної анестезії (IVRA; блокада Бієра).
Метою цього рандомізованого клінічного дослідження було порівняння ефективності методів WALANT та IVRA під час проведення оперативного втручання з приводу синдрому зап'ястного каналу.
До цього дослідження було включено 78 дорослих пацієнтів з ідіопатичним синдромом зап'ястного каналу без оперативного втручання на руці в анамнезі, яких рандомізували для застосування методів WALANT (n = 40) або IVRA (n = 38). Основною кінцевою точкою була оцінка периопераційного болю за допомогою візуальної аналогової шкали (ВАШ). Додатковими кінцевими точками були оцінка за Бостонським опитувальником, оцінка за госпітальною шкалою оцінки тривоги та депресії, час, проведений в операційній, а також частота розвитку ускладнень, потреба в застосуванні анальгетиків, неефективність знеболювання та оборотність парестезії.
Було встановлено, що метод WALANT має більшу ефективність порівняно з методом IVRA, зокрема, з точки зору контролю інтраопераційного та післяопераційного болю. Учасники, які отримували IVRA, перебували в операційній протягом більш тривалого періоду часу і потребували більшої кількості анальгетиків. У 5 випадках знеболювання за допомогою методу IVRA виявилося неефективним (див. таблицю 1).
Метод WALANT більш ефективний, ніж метод IVRA з точки зору контролю болю, тривалості перебування в операційній, використання анальгетиків у післяопераційному періоді та частоти випадків неефективності знеболювання.
Sao Paulo Medical Journal
WALANT versus intravenous regional anesthesia for carpal tunnel syndrome: a randomized clinical trial
Aldo Okamura і співавт.
Коментарі (0)