EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності ібупрофену та ацетазоламіду як профілактичної терапії висотної хвороби

головний біль головний біль
головний біль головний біль

Мета цього рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності ібупрофену та ацетазоламіду у профілактиці висотної хвороби.

Дивитися все

Гловні тези

Ібупрофен може бути потенційною альтернативою ацетазоламіду для полегшення головного болю та покращення профілактики висотної хвороби, якщо останній не підходить.

Передумови до проведення дослідження

Мета цього рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження полягала у порівнянні ефективності ібупрофену та ацетазоламіду у профілактиці висотної хвороби.

Методологія

У рамках дослідження 443 здорових індійських чоловіки азіатського походження із середнім віком 29 (від 20 до 49) років рандомізували у три групи: A, B та P на рівні моря (SL):

  • група А: ацетазоламід по 85 мг тричі на добу;
  • група B: ібупрофен по 600 мг тричі на добу;
  • група P: плацебо (карбонат кальцію) тричі на добу.

Ці втручання починалися протягом дня до сходження і тривали протягом 3 днів після досягнення висоти 3500 м (HA). Висотну хворобу оцінювали за шкалою гострої гірської хвороби (ГГХ) «Лейк Луїза». Пульс, артеріальний тиск, насичення киснем та частоту дихання вимірювали двічі на день протягом перших 2 днів на рівні HA під час відпочинку, потім один раз на день з 3-го по 6-й день на рівні HA.

Результати

Із загальної кількості включених учасників 139 не вдалося перевезти повітрям через логістичні обмеження, в результаті чого в подальше спостереження на рівні HA були включені 304 учасники. З них 254 учасники виконали протокол сходження. Поширеність гірської хвороби в різних групах згідно з результатами аналізу вибірки пацієнтів із призначеним лікуванням та вибірки пацієнтів без відхилень від протоколу представлена в таблиці 1:

Відносний ризик розвитку ГГХ порівняно з плацебо становив А-0,96 (р = 0,91), В-0,39 (р = 0,06) за даними аналізу вибірки пацієнтів з призначеним лікуванням та А-0,94 (р = 0,88), В-0,45 (р = 0,12) за даними аналізу вибірки пацієнтів без відхилень від протоколу.

Висновок

Ібупрофен ефективно попереджає ГГХ у чоловіків під час швидкого підйому на висоту 3500 м, особливо протягом перших 2 днів відпочинку. Однак ацетазоламід ефективніший за ібупрофен у профілактиці висотної хвороби середнього та тяжкого ступеня.

Джерело:

Cureus

Стаття:

Ibuprofen Compared to Acetazolamide for Prevention Acute Mountain Sickness: A Randomized Placebo-Controlled Trial

Автори:

Srinivasa Bhattachar і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: