EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Когортне дослідження: кеторолак перевершував парекоксиб у полегшенні болю після операції на колінному суглобі

біль біль
біль біль

Мета даного дослідження полягала у порівнянні аналгетичної ефективності кеторолаку в низькій дозі та парекоксибу після тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС).

Дивитися все

Гловні тези

У порівнянні з парекоксибом профілактичне введення кеторолаку в низьких дозах є ефективним методом контролю болю в перші 24 години після тотального ендопротезування колінного суглоба, що свідчить про можливість скорочення обсягу опіоїдної аналгезії.

Передумови до проведення дослідження

Мета даного дослідження полягала у порівнянні аналгетичної ефективності кеторолаку в низькій дозі та парекоксибу після тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС).

Методологія

До цього ретроспективного когортного дослідження було включено 200 пацієнтів, які перенесли операцію на колінному суглобі. Учасників розділили на дві групи:

  • групу застосування кеторолаку (n = 75): пацієнтам внутрішньовенно вводили кеторолак у низькій дозі 15 мг перед операцією та кожні 6 годин до закінчення 48 годин після операції;
  • групу застосування парекоксибу (n = 125): пацієнтам внутрішньовенно вводили парекоксиб у дозі 40 мг до операції та кожні 12 годин до закінчення 48 годин після операції.

У пацієнтів оцінювали інтенсивність болю, застосування опіоїдів та небажані явища.

Результати

У цьому дослідженні застосування кеторолаку забезпечувало більш сприятливі результати, порівняно із застосуванням парекоксибу. У пацієнтів, яким вводили кеторолак, спостерігалося помітне зниження показників за візуальною числовою рейтинговою шкалою (ВЧРШ) через 8 та 20 годин після операції (див. рис. 1).

Цю закономірність додатково підтверджували лінійні змішані моделі (p = 0,0084). Крім того, введення кеторолаку було пов'язане зі зниженням застосування опіоїдів протягом перших 24 годин (таблиця 1).

Важливо, що між двома групами не було виявлено істотних відмінностей у частоті розвитку небажаних явищ.

Висновок

Профілактична аналгезія кеторолаком у низькій дозі характеризувалася вищою аналгетичною ефективністю протягом перших 24 годин після ТЕКС порівняно з парекоксибом. Ці результати сприяють збільшенню кількості даних, що вказують на потенційний аналгетичний ефект насичення кеторолаку.

Джерело:

Journal of Orthopaedic Surgery

Стаття:

Superior analgesic efficacy of preemptive low-dose ketorolac compared with parecoxib after total knee arthroplasty: A retrospective propensity score matching study

Автори:

Khanin Iamthanaporn і співавт.

Коментарі (1)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: