Мета даного дослідження полягала у порівнянні аналгетичної ефективності кеторолаку в низькій дозі та парекоксибу після тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС).
У порівнянні з парекоксибом профілактичне введення кеторолаку в низьких дозах є ефективним методом контролю болю в перші 24 години після тотального ендопротезування колінного суглоба, що свідчить про можливість скорочення обсягу опіоїдної аналгезії.
Мета даного дослідження полягала у порівнянні аналгетичної ефективності кеторолаку в низькій дозі та парекоксибу після тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС).
До цього ретроспективного когортного дослідження було включено 200 пацієнтів, які перенесли операцію на колінному суглобі. Учасників розділили на дві групи:
У пацієнтів оцінювали інтенсивність болю, застосування опіоїдів та небажані явища.
У цьому дослідженні застосування кеторолаку забезпечувало більш сприятливі результати, порівняно із застосуванням парекоксибу. У пацієнтів, яким вводили кеторолак, спостерігалося помітне зниження показників за візуальною числовою рейтинговою шкалою (ВЧРШ) через 8 та 20 годин після операції (див. рис. 1).
Цю закономірність додатково підтверджували лінійні змішані моделі (p = 0,0084). Крім того, введення кеторолаку було пов'язане зі зниженням застосування опіоїдів протягом перших 24 годин (таблиця 1).
Важливо, що між двома групами не було виявлено істотних відмінностей у частоті розвитку небажаних явищ.
Профілактична аналгезія кеторолаком у низькій дозі характеризувалася вищою аналгетичною ефективністю протягом перших 24 годин після ТЕКС порівняно з парекоксибом. Ці результати сприяють збільшенню кількості даних, що вказують на потенційний аналгетичний ефект насичення кеторолаку.
Journal of Orthopaedic Surgery
Superior analgesic efficacy of preemptive low-dose ketorolac compared with parecoxib after total knee arthroplasty: A retrospective propensity score matching study
Khanin Iamthanaporn і співавт.
Коментарі (1)