Метою проведеного багатоцентрового рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення аналгезії під час пологів, включаючи порівняння високого обсягу PCEA та методу PIEB з використанням рівних обсягів болюсів у кожній групі (10 мл).
При пологах застосування контрольованої пацієнтом епідуральної аналгезії (PCEA) за ефективністю не поступається програмованій періодичній епідуральній болюсній аналгезії (PIEB) і перевершує останню з точки зору зниження введеної дози місцевого анестетика.
Метою проведеного багатоцентрового рандомізованого контрольованого дослідження було вивчення аналгезії під час пологів, включаючи порівняння високого обсягу PCEA та методу PIEB з використанням рівних обсягів болюсів у кожній групі (10 мл).
Основна кінцева точка дослідження включала оцінку двох ключових факторів: частоти виникнення проривного болю та загальної введеної дози анальгетиків. Додаткові кінцеві точки включали моторну блокаду, оцінки інтенсивності болю, задоволеність пацієнток, а також результати для матері та новонародженого. Дослідження вважалося успішним у разі досягнення двох важливих кінцевих точок: (1) не менша ефективність PCEA щодо частоти проривного болю; та (2) більша ефективність PCEA щодо введеної дози місцевих анестетиків.
Загалом 360 жінок, які народжували уперше, були рандомізовані в групу PCEA (в режимі монотерапії) або групу PIEB. Учасниці групи PCEA отримували болюсні ін'єкції об'ємом 10 мл, що містять 0,12% ропівакаїну та 0,75 мкг/мл суфентанілу, а учасниці групи PIEB отримували болюсні ін'єкції об'ємом 10 мл разом з додатковими болюсними ін'єкціями PCEA об'ємом 5 мл. В обох групах було встановлено 30-хвилинний період блокування, а максимальна дозволена для введення за годину доза місцевого анестетика та опіоїдів була однаковою в обох групах.
Частота виникнення проривного болю в обох групах була порівнянна (див. таблицю 1).
Однак загальна введена доза ропівакаїну в групі PCEA була нижчою, середня різниця становила 15,3 мг. Між групами не було виявлено значних відмінностей з погляду моторної блокади, оцінок задоволеності пацієнток чи результатів з боку матері і новонародженого.
З використанням еквівалентних обсягів препаратів PCEA щонайменше так само ефективна, як PIEB, для аналгезії під час пологів. Крім того, PCEA ефективніша з точки зору введеної дози місцевих анестетиків.
Anaesthesia
https://associationofanaesthetists-publications.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/anae.16060
High-volume patient-controlled epidural vs. programmed intermittent epidural bolus for labour analgesia: a randomised controlled study
E. Roofthooft и співавт.
Коментарі (0)