EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності знеболення пологів при застосуванні програмованої та епідуральної аналгезії

біль під час пологів біль під час пологів
біль під час пологів біль під час пологів

Проведено рандомізоване клінічне дослідження з оцінки ефективності програмованої та епідуральної аналгезії для усунення болю під час пологів.

Дивитися все

Гловні тези

У порівнянні з програмованою аналгезією епідуральна аналгезія забезпечує більш ефективне зниження болю під час пологів.

Передумови до проведення дослідження

Проведено рандомізоване клінічне дослідження з оцінки ефективності програмованої та епідуральної аналгезії для усунення болю під час пологів.

Методологія

72 породіллі в активній фазі пологів були рандомізовані дві рівні групи. У першій групі виконували епідуральну ін'єкцію 15 мл 0,2% розчину бупівакаїну та фентанілу з концентрацією 2 мкг/мл. Для додаткової аналгезії препарат вводили поступово, дотримуючись тієї ж схеми дозування.

У другій групі в рамках програмованого режиму аналгезії вводили пентазоцин у дозі 6 мг внутрішньовенно + діазепам у дозі 2 мг внутрішньовенно + трамадол у дозі 1 мг/кг внутрішньом'язово і потім дротаверин у дозі 40 мг внутрішньовенно кожні півгодини (не більше трьох доз). Як резервну аналгезію допускалося застосування кетаміну в дозі 0,25–0,5 мг/кг. Для оцінки ефективності знеболення використали візуальну аналогову шкалу (ВАШ).

Результати

У першій групі (епідуральної аналгезії) було відзначено статистично значуще більш виразне зниження інтенсивності болю через 5 хвилин. Пацієнткам у цій групі знадобилося застосування кетаміну як резервної аналгезії. Значних змін у гемодинаміці не було. Повідомлялося про розвиток побічних ефектів легкого ступеня, які не потребували лікування. Випадків порушення здатності пересуватися у першій групі не зареєстровано. У другій групі в усіх випадках проведення епізіотомії знадобилася місцева анестезія. У жодній із груп не було виявлено побічних ефектів у новонароджених дітей.

Висновок

Епідуральна аналгезія — кращий варіант втручання для полегшення болю під час пологів порівняно з програмованою аналгезією. У другому випадку відзначено менш тривале збереження знеболювального ефекту та недостатнє зниження інтенсивності болю. Впливу виду аналгезії на результати у новонароджених та спосіб розродження не відзначено. Програмована аналгезія не забезпечувала необхідного рівня полегшення болю протягом досить тривалого періоду часу, тому потрібно було застосування резервної аналгезії.

Джерело:

Scholars Journal of Applied Medical Sciences

Стаття:

Labor Analgesia and Epidural Labor Analgesia in Controlling Labor Pain-A Randomized Clinical Trial Study

Автори:

Abu Zahed і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: