EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності БКМП-2 та БКМП-3 у лікуванні болю після кесаревого розтину

вагітність вагітність
вагітність вагітність

У рандомізованому клінічному дослідженні порівнювали післяопераційну знеболювальну дію блокади квадратного м'яза попереку-2 (БКМП-2) з блокадою квадратного м'яза попереку-3 (БКМП-3) після кесаревого розтину під загальною анестезією.

Дивитися все

Гловні тези

У вагітних жінок, яким було показано проведення кесаревого розтину, блокада квадратного м'яза попереку-3 забезпечувала більш ефективне знеболювання та більш виражену задоволеність пацієнтів порівняно з блокадою квадратного м'яза попереку-2.

Передумови до проведення дослідження

У рандомізованому клінічному дослідженні порівнювали післяопераційну знеболювальну дію блокади квадратного м'яза попереку-2 (БКМП-2) з блокадою квадратного м'яза попереку-3 (БКМП-3) після кесаревого розтину під загальною анестезією.

Методологія

До дослідження було включено 143 вагітні жінки, яким було показано кесарів розтин під загальною анестезією, зі статусом II згідно з критеріями Американського товариства анестезіологів. Пацієнток рандомізували до груп застосування БКМП-2 та БКМП-3. Після операції під загальною стандартизованою анестезією в обох групах проводили БКМП з використанням 0,25% бупівакаїну в дозі 0,3 мл/кг. Додаткове знеболювання проводили за допомогою пристроїв для контрольованої пацієнтом аналгезії (КПА).

Основними кінцевими точками були оцінки інтенсивності болю через 0, 2, 6, 12 та 24 години. Також були відзначені задоволеність пацієнтів, тривалість анестезії, потреба в екстреному аналгетику, фактичні дози трамадолу та потреба у КПА.

Результати

До статистичного аналізу було включено дані 104 учасниць. Через 2, 6, 12 і 24 години після операції оцінки інтенсивності болю в групі БКМП-3 статистично значно знизилися. У групі БКМП-3 спостерігалася більша тривалість анестезії. У пацієнтів, яким було виконано БКМП-3, значно скоротилися потреба у КПА та застосування трамадолу. Крім того, час до першої вимоги анальгетика був довшим, а задоволеність пацієнтів – вищою. Про розвиток ускладнень під час операцій не повідомлялося, а побічні ефекти КПА були мінімальними.

Висновок

Хоча обидві БКМП відрізнялися хорошими профілями безпеки та надійності, проведення БКМП-3 забезпечувало більш ефективну аналгезію та задоволеність пацієнток при проведенні кесаревого розтину порівняно з БКМП-2.

Джерело:

Medicine

Стаття:

Comparison of ultrasound-guided quadratus lumborum block-2 and quadratus lumborum block-3 for postoperative pain in cesarean section: A randomized clinical trial

Автори:

Ferit Yetik і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: