Мета даного дослідження полягала у порівнянні ефективності проактивного ТЛМ на початку застосування інфліксімабу (химерного моноклонального антитіла) та стандартної терапії інфліксімабом без ТЛМ.
Згідно з результатами даного рандомізованого контрольованого дослідження, пацієнтам з хронічними імуноопосередкованими запальними захворюваннями не може бути рекомендовано регулярне використання терапевтичного лікарського моніторингу (ТЛМ) на початку лікування інфліксімабом для збільшення частоти ремісії.
Мета даного дослідження полягала у порівнянні ефективності проактивного ТЛМ на початку застосування інфліксімабу (химерного моноклонального антитіла) та стандартної терапії інфліксімабом без ТЛМ.
До рандомізованого клінічного дослідження було включено 411 дорослих (51% жінок) зі спондилоартритом, ревматоїдним артритом, псоріатичним артритом, хворобою Крона, виразковим колітом або псоріазом, яким була показана терапія інфліксімабом. Пацієнтів рандомізували до наступних груп:
Основною кінцевою точкою була клінічна ремісія захворювання до 30-го тижня.
Повна вибірка для аналізу включала 398 пацієнтів із загальної популяції дослідження (198 пацієнтів із групи ТЛМ та 200 пацієнтів із групи стандартної терапії), які розпочали терапію відповідно до рандомізації. До 30-го тижня 100 (50,5%) із 198 пацієнтів у групі ТЛМ та 106 (53,0%) із 200 пацієнтів у групі стандартної терапії досягли клінічної ремісії. Про розвиток небажаних явищ повідомлялося у близько 68% та 70% пацієнтів у групах ТЛМ та стандартної терапії відповідно.
Використання проактивного ТЛМ протягом періоду більше 30 тижнів не забезпечує статистично значущого збільшення частоти досягнення клінічної ремісії у пацієнтів із імуноопосередкованими запальними захворюваннями, які починають терапію інфліксімабом.
Журнал JAMA
Effect of Therapeutic Drug Monitoring vs Standard Therapy During Infliximab Induction on Disease Remission in Patients With Chronic Immune-Mediated Inflammatory Diseases: A Randomized Clinical Trial
Silje Watterdal Syversen і співавт.
Коментарі (0)