Мета систематичного огляду та метааналізу полягала у чіткому визначенні наявності кореляції між ринітом та кропив'янкою.
Встановлено наявність кореляції між наявністю риніту та кропив'янки.
Мета систематичного огляду та метааналізу полягала у чіткому визначенні наявності кореляції між ринітом та кропив'янкою.
Для виявлення відповідних літературних джерел було здійснено пошук у трьох електронних базах даних. Для оцінки поширеності кропив'янки та риніту та наявності кореляції між ними було проведено метааналіз. Оцінку якості включених в аналіз досліджень проводили з використанням шкали Університетів Ньюкасла та Оттави (NOS). Відношення шансів (OR), поширеність та 95% довірчі інтервали з використанням об'єднаних даних визначали в моделі з випадковими ефектами.
Частота зустрічі кропив'янки в осіб з ринітом склала 17,6%. У пацієнтів з кропив'янкою поширеність риніту, згідно з об'єднаними даними, склала 31,3%; при гострій та хронічній кропив'янці - 31,6% і 28,7% відповідно. Між наявністю кропив'янки та риніту була сильна кореляція, на що вказувало OR, що дорівнює 2,67. Діагностика риніту і кропив'янки ґрунтувалася на різних умовах, що могло призвести до помилок класифікації.
Між наявністю риніту та кропив'янки є сильний взаємозв'язок. Медичним працівникам слід пам'ятати про цей взаємозв'язок та при обстеженні пацієнтів враховувати як шкірні, так і назальні симптоми.
Allergy & Asthma Proceedings
Prevalence and bidirectional association between rhinitis and urticaria: A systematic review and meta-analysis
Shu-Ying Xu та співавт.
Коментарі (0)