Враховуючи відсутність досліджень протеомного профілю назального лаважу у пацієнтів із бронхіальною астмою, у цьому дослідженні вивчали можливість використання диференціально експресованих білків (ДЕБ) у назальному лаважі як біомаркерів, що дозволяють відрізнити пацієнтів із бронхіальною астмою від здорових людей.
Зміни у протеомі назального лаважу у пацієнтів з бронхіальною астмою без алергічного риніту вказують на наявність зв'язку між протеомікою верхніх дихальних шляхів та контролем бронхіальної астми, наголошуючи на тому, що ключовим регулятором є інгібітор пептидази 3 (PI3).
Враховуючи відсутність досліджень протеомного профілю назального лаважу у пацієнтів із бронхіальною астмою, у цьому дослідженні вивчали можливість використання диференціально експресованих білків (ДЕБ) у назальному лаважі як біомаркерів, що дозволяють відрізнити пацієнтів із бронхіальною астмою від здорових людей. Ще одна мета дослідження полягала у розмежуванні пацієнтів з добре та погано контрольованою бронхіальною астмою.
У включених у дослідження пацієнтів з алергічним ринітом та (або) бронхіальною астмою, а також у здорових добровольців збирали демографічні дані та дані анамнезу. Учасники заповнювали опитувальник для оцінки якості життя при бронхіальній астмі та опитувальник для оцінки контролю бронхіальної астми. Для оцінки рівнів білків брали зразки рідини з носової порожнини та виконували протеомний аналіз з використанням методології інформаційно незалежного збору даних (DIA).
До дослідження було включено 24 пацієнти з бронхіальною астмою, 27 пацієнтів з бронхіальною астмою та алергічним ринітом, 25 пацієнтів з алергічним ринітом та 12 здорових добровольців. Після протеомного аналізу в рідині назального лаважу у пацієнтів із бронхіальною астмою без алергічного риніту було виявлено суттєве підвищення активності 4 білків порівняно зі здоровими добровольцями. При цьому експресія 56 білків була імовірно знижена (кратна зміна ≥ 2,0, частота хибнопозитивних результатів (FDR) < 0,05); більш докладні дані наведено у таблиці 1.
Більше того, у пацієнтів з погано контрольованою бронхіальною астмою без алергічного риніту була підвищена експресія 96,49 % ДЕБ, таких як інгібітор пептидази 3 (PI3) та хемокін 17, що містить мотив CXC (CXCL17), порівняно з пацієнтами з добре або частково бронхіальною астмою (кратна зміна ≥ 1,5, FDR < 0,05). Згідно з результатами аналізу з використанням інструменту пошуку взаємодіючих генів/білків (STRING), PI3 з 18 зв'язками може грати вирішальну роль у лікуванні бронхіальної астми.
Даний аналіз зосереджено на важливих змінах у протеомі назального лаважу у пацієнтів з бронхіальною астмою без алергічного риніту. Крім того, отримані результати вказують на потенційний зв'язок між протеомною експресією у верхніх дихальних шляхах та статусом контролю бронхіальної астми.
Journal of Asthma and Allergy
Nasal Lavage Fluid Proteomics Reveals Potential Biomarkers of Asthma Associated with Disease Control
Meiping Chen та співавт.
Коментарі (0)