Спочатку кломіфен застосовували для лікування СПКЯ (ендокринного та гінекологічного розладу), проте більшість пацієнток резистентні до нього.
Комбінована терапія дексаметазоном (глюкокортикостероїд) та кломіфеном (антіестроген) покращує гормональний фон та ефективно збільшує частоту овуляції та настання вагітності у жінок із синдромом полікістозних яєчників.
Спочатку кломіфен застосовували для лікування СПКЯ (ендокринного та гінекологічного розладу), проте більшість пацієнток резистентні до нього. У цьому дослідженні автори оцінювали ефективність комбінованої терапії (дексаметазону та кломіфену) у жінок із СПКЯ.
Пошук публікацій за відповідними ключовими словами проводили в наступних базах даних: PubMed, Embase, Cochrane Library, China National Knowledge Infrastructure, WanFang Medical Network та VIP Information Chinese Journal Service Platform. Для проведення метааналізу використовували програмне забезпечення Review Manager та Stata. Ризик систематичної помилки у відповідних дослідженнях оцінювали за допомогою інструменту Кокрейнівської співпраці з метою оцінки ризику систематичної помилки. Оцінку систематичної помилки публікацій проводили за допомогою лійкоподібних діаграм та тестів Бегга та Еггера.
Було виявлено 12 публікацій, що відповідають критеріям включення (загалом 1270 жінок із СПКЯ). Комбінована терапія дексаметазоном і кломіфеном статистично значно покращувала настання вагітності та овуляції, а також збільшувала рівні лютеїнізуючого гормону, естрадіолу, прогестерону і тестостерону. Однак подібна терапія не мала істотного впливу на рівень гормонів, що стимулюють овуляцію, розвиток небажаних лікарських реакцій, виникнення запаморочення та блювання.
Комбінована терапія дексаметазоном та кломіфеном покращує настання вагітності та овуляції у пацієнток із СПКЯ.
BMC Womens Health
A meta-analysis of efficacy on Dexamethasone and Clomiphene in the treatment of polycystic ovary syndrome patients
Ying Sha та співавт.
Коментарі (0)