Дослідили вплив ібупрофену на загоєння класичних переломів променевої кістки без хірургічного втручання

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Feb 19,2021
  • 1
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Feb 19,2021
 • 1

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Ібупрофен можливо використовувати як знеболюючий засіб, безпечний для кісткової тканини, у пацієнтів з класичними переломами променевої кістки, також в інших областях терапії переломів кісток з ушкодженнями губчастої структури.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Провели рандомізоване плацебо-контрольоване потрійне сліпе одноцентрове дослідження оцінки знеболюючого ефекту ібупрофену, а також впливу ібупрофену на кінцеві точки оцінки функціональних, біохімічних, рентгенологічних і денситометрических показників, після класичного перелому променевої кістки.


МЕТОДИ

В когорту дослідження увійшли 96 пацієнтів. Всім учасникам призначили базову терапію парацетамолом в дозі 1000 мг 4 рази на добу. Пацієнти контрольної когорти отримували плацебо протягом приблизно семи днів. Пацієнти з когорти триденної терапії ібупрофеном отримували ібупрофен в дозі 600 мг 3 рази на добу протягом перших трьох днів і плацебо протягом наступних чотирьох днів. Пацієнти з когорти семиденної терапії ібупрофеном отримували ібупрофен в дозі 600 мг 3 рази на добу протягом приблизно семи днів.

Основною кінцевою точкою дослідження було зміщення уламків кістки протягом п'яти тижнів. Додатковими кінцевими точками були зміна амплітуди рухів зап'ястя, мінеральна щільність кісткової тканини травмованого зап'ястя, зміни показників, що впливають на функціонування верхніх кінцівок, визначення С-кінцевого телопептиду (CrossLaps тест) і остеокальцину в сироватці крові, а також зниження інтенсивності болю.


РЕЗУЛЬТАТИ

У ході аналізу вважали, що всі пацієнти отримали призначене лікування. Між групами не відзначили суттєвих відмінностей зсуву уламків за результатами рентгенологічного дослідження, або за денситометричними, функціональними і біохімічними показниками. Протягом перших трьох днів оцінка інтенсивності болю в групі застосування ібупрофену знизилася в порівнянні з групою плацебо.


ВИСНОВКИ

Ібупрофен – можливий перспективний знеболюючий засіб при лікуванні класичних переломів променевої кістки, застосування якого безпечне для кісткової тканини.


Джерело : Orthopedics
Посилання на джерело : https://www.healio.com/orthopedics/journals/ortho/%7B5e394cf2-85a7-46eb-9a96-83cba167720c%7D/the-influence-of-ibuprofen-on-the-healing-of-nonsurgically-treated-colles-fractures
Оригінальна назва : The Influence of Ibuprofen on the Healing of Nonsurgically Treated Colles' Fractures
Автори : Mario Aliuskevicius та співавт.
Джерело

Orthopedics

Посилання джерела
Оригінальна назва

The Influence of Ibuprofen on the Healing of Nonsurgically Treated Colles' Fractures

Автори

Mario Aliuskevicius та співавт.