EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад
Дослідження стану здоров’я після одужання від COVID-19 Дослідження стану здоров’я після одужання від COVID-19
Дослідження стану здоров’я після одужання від COVID-19 Дослідження стану здоров’я після одужання від COVID-19

Проведено проспективне обсерваційне дослідження для всебічного вивчення областей здоров'я пацієнтів, які страждають на гострий COVID-19 через три місяці після одужання.

Дивитися все

Стендова доповідь

Поглиблене обстеження виявило, що значна частка пацієнтів, які перенесли інфекцію COVID-19, має тяжкі порушення в різних доменах стану здоров’я через 3 місяці після одужання. Тому ці пацієнти все ще потребують уваги фахівців охорони здоров’я.

Передумови до проведення дослідження

Проведено проспективне обсерваційне дослідження для всебічного вивчення областей здоров'я пацієнтів, які страждають на гострий COVID-19 через три місяці після одужання.

Методологія

Проспективне обсерваційне дослідження було проведене за участі пацієнтів, які були виписані після стаціонарного лікування COVID-19 на базі медичного центру в Нідерландах. Їх запросили на повторне обстеження до мультидисциплінарної поліклініки. Пацієнти з м’яким перебігом COVID-19, яких не госпіталізували, але в яких симптоми тривали більше 6 тижнів, також могли бути направлені на обстеження лікарями загальної практики. Стандартизоване обстеження включало оцінювання функції легень, комп’ютерну томографію органів грудної клітки, тест 6-хвилинної ходьби, визначення складу тіла, заповнення опитувальників стану когнітивних функцій, якості життя, психічного стану та загального стану здоров’я. 

Результати

В дослідження включили 124 пацієнта (віком 59±14 років, 60% чоловіків). У 27 пацієнтів перебіг захворювання був легким, у 26 – тяжким, а у 20 – критичним. У 42% пацієнтів після виписки дифузійна ємність легень не досягала нижньої межі норми. Слід зазначити, що у 99% пацієнтів ознака «матового скла» зменшилася при проведенні повторної КТ, а нормальна рентгенографічна картина була зафіксована у 93% пацієнтів, які перенесли COVID-19 в легкій формі. У 91% пацієнтів після виписки відзначалися залишкові зміни в паренхімі легень, які були пов'язані зі зниженою дифузійною ємністю легень. Дані про склад тіла, фізичну витривалість та проблеми в психічній і когнітивній сферах відображені в таблиці:


Оцінки стану здоров’я загалом були незадовільними, особливо в доменах якості життя (72%), виснаження (69%) та порушень функціонування (64%).

Висновок

Численні проблеми одразу в кількох доменах здоров’я залишаються у значної частини осіб, які перенесли інфекцію COVID-19. Існує потреба в більш тривалих дослідженнях для вивчення траєкторій натурального перебігу коронавірусної хвороби, пошуку предикторів довготривалих ускладнень на шляху одужання та розробки стратегій попередження відтермінованої смерті після COVID-19.

Джерело:

Clinical Infectious Diseases

Стаття:

Comprehensive health assessment three months after recovery from acute COVID-19

Автори:

Bram van den Borst et al.

Коментарі (1)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ua ru
Спробуй: