Дослідження стану здоров’я після одужання від COVID-19

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Dec 24,2020
  • 2
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Dec 24,2020
 • 2

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Поглиблене обстеження виявило, що значна частка пацієнтів, які перенесли інфекцію COVID-19, має тяжкі порушення в різних доменах стану здоров’я через 3 місяці після одужання. Тому ці пацієнти все ще потребують уваги фахівців охорони здоров’я.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Проведено проспективне обсерваційне дослідження для всебічного вивчення областей здоров'я пацієнтів, які страждають на гострий COVID-19 через три місяці після одужання.


МЕТОДИ

Проспективне обсерваційне дослідження було проведене за участі пацієнтів, які були виписані після стаціонарного лікування COVID-19 на базі медичного центру в Нідерландах. Їх запросили на повторне обстеження до мультидисциплінарної поліклініки. Пацієнти з м’яким перебігом COVID-19, яких не госпіталізували, але в яких симптоми тривали більше 6 тижнів, також могли бути направлені на обстеження лікарями загальної практики. Стандартизоване обстеження включало оцінювання функції легень, комп’ютерну томографію органів грудної клітки, тест 6-хвилинної ходьби, визначення складу тіла, заповнення опитувальників стану когнітивних функцій, якості життя, психічного стану та загального стану здоров’я. 


РЕЗУЛЬТАТИ

В дослідження включили 124 пацієнта (віком 59±14 років, 60% чоловіків). У 27 пацієнтів перебіг захворювання був легким, у 26 – тяжким, а у 20 – критичним. У 42% пацієнтів після виписки дифузійна ємність легень не досягала нижньої межі норми. Слід зазначити, що у 99% пацієнтів ознака «матового скла» зменшилася при проведенні повторної КТ, а нормальна рентгенографічна картина була зафіксована у 93% пацієнтів, які перенесли COVID-19 в легкій формі. У 91% пацієнтів після виписки відзначалися залишкові зміни в паренхімі легень, які були пов'язані зі зниженою дифузійною ємністю легень. Дані про склад тіла, фізичну витривалість та проблеми в психічній і когнітивній сферах відображені в таблиці:


Оцінки стану здоров’я загалом були незадовільними, особливо в доменах якості життя (72%), виснаження (69%) та порушень функціонування (64%).


ВИСНОВКИ

Численні проблеми одразу в кількох доменах здоров’я залишаються у значної частини осіб, які перенесли інфекцію COVID-19. Існує потреба в більш тривалих дослідженнях для вивчення траєкторій натурального перебігу коронавірусної хвороби, пошуку предикторів довготривалих ускладнень на шляху одужання та розробки стратегій попередження відтермінованої смерті після COVID-19.


Джерело : Clinical Infectious Diseases
Посилання на джерело : https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa1750/5998118
Оригінальна назва : Comprehensive health assessment three months after recovery from acute COVID-19
Автори : Bram van den Borst et al.
Джерело

Clinical Infectious Diseases

Посилання джерела
Оригінальна назва

Comprehensive health assessment three months after recovery from acute COVID-19

Автори

Bram van den Borst et al.