EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування дидрогестерону дозволяє знизити інтенсивність болю при дисменореї у пацієнток з ендометріоїдною кістою яєчника

dysmennorhea dysmennorhea
dysmennorhea dysmennorhea

Мета проведеного післяреєстраційного обсерваційного дослідження в реальних умовах полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування дидрогестерону в дозі 10 мг у жінок з ендометріоїдною кістою яєчника.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування дидрогестерону дозволяє знизити інтенсивність болю при дисменореї, попереджає зростання ендометріоїдної кісти та покращує загальну оцінку тяжкості дисменореї при гарній переносимості у жінок з ендометріоїдною кістою яєчника.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведеного післяреєстраційного обсерваційного дослідження в реальних умовах полягала в оцінці ефективності та безпеки застосування дидрогестерону в дозі 10 мг у жінок з ендометріоїдною кістою яєчника.

Методологія

У даному відкритому багатоцентровому дослідженні взяли участь пацієнтки віком від 20 до 49 років (у 47,4% випадків вік пацієнток становив ≥ 40 років). Протягом чотирьох циклів пацієнтки приймали дидрогестерон внутрішньо двічі на добу протягом 21 дня (з 5 по 25 день кожного менструального циклу).

Основною кінцевою точкою була зміна обсягу ендометріоїдної кісти яєчника порівняно з вихідним рівнем. Додатковими кінцевими точками були: (i) оцінка безпеки; (ii) виразність больового синдрому при дисменореї (за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ)); оцінка тяжкості дисменореї (від "0" - відсутність до "3" - тяжкий ступінь).

Результати

Частка жінок, у яких об'єм ендометріоїдної кісти зменшився, не змінився або збільшився порівняно з вихідним рівнем до кінця 5 циклу, наведена в таблиці 1.

Таким чином, приблизно у трьох чвертей учасниць обсяг ендометріоїдної кісти яєчників зменшився або залишився без змін. Застосування дидрогестерону призвело до статистично значущого зниження загальної оцінки тяжкості дисменореї та виразності болю при дисменореї за ВАШ на фоні лікування порівняно з вихідним рівнем (див. рис. 1).

Вміст CA-125 (добре відомого маркера тяжкості ендометріозу) дещо знизився після прийому дидрогестерону до кінця 5-го циклу. Однак ця різниця не була статистично значущою. Розвиток небажаних лікарських реакцій та небажаних явищ у 59 учасниць спостерігався у 11,9 % та 13,6 % випадків.

Висновок

У жінок з ендометріоїдною кістою яєчника прийом дидрогестерону в дозі 10 мг забезпечив статистично значуще зниження загальної оцінки тяжкості дисменореї (тяжкості симптомів + застосування екстреного знеболювання) та виразності болю при дисменореї. Також було відзначено хорошу переносимість препарату.

Джерело:

Журнал Reproductive Medicine and Biology

Стаття:

An assessment of the efficacy and safety of dydrogesterone in women with ovarian endometrioma: An open-label multicenter clinical study

Автори:

Jo Kitawaki і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: