EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності раннього хірургічного втручання та ендоскопічної процедури в лікуванні хронічного панкреатиту

хронічний панкреатит хронічний панкреатит
хронічний панкреатит хронічний панкреатит

Метою систематичного огляду та мета-аналізу було вивчення безпеки та ефективності раннього проведення хірургічної операції порівняно з ендоскопічною процедурою у лікуванні хронічного панкреатиту.

Дивитися все

Гловні тези

У лікуванні болю, пов'язаного з хронічним панкреатитом, раннє хірургічне втручання було ефективнішим, ніж ендоскопічна процедура, причому за частотою розвитку ускладнень ці два втручання статистично значуще не відрізнялися.

Передумови до проведення дослідження

Метою систематичного огляду та мета-аналізу було вивчення безпеки та ефективності раннього проведення хірургічної операції порівняно з ендоскопічною процедурою у лікуванні хронічного панкреатиту.

Методологія

Пошук літературних джерел з описом досліджень, у яких порівнювали проведення хірургічних та ендоскопічних процедур для усунення симптомів хронічного панкреатиту виконували в електронних базах даних. Основними цікавими кінцевими точками були частота розвитку ускладнень, ступінь зниження інтенсивності болю і виразність екзокринної/ендокринної недостатності. Додатковими кінцевими точками були середня кількість операцій та середня тривалість перебування у стаціонарі. Відношення шансів (ВШ) за об'єднаними даними розраховували у моделі з випадковими ефектами з 95% довірчим інтервалом.

Результати

З 9880 знайдених публікацій критеріям відбору відповідали два ретроспективні дослідження та три рандомізовані контрольовані дослідження за участю 602 пацієнтів (71,4 % чоловіків). З них ендоскопічну процедуру пройшли 317 пацієнтів, а ранню хірургічну операцію – 285 пацієнтів. Порівняно з ендоскопічною процедурою, проведення ранньої хірургічної операції забезпечувало стабільне зниження виразності дискомфорту (ВШ – 0,46; I2 = 17,65%) при меншій кількості необхідних втручань (різниця середніх: 1,66; I2 = 96,46%).

Частота розвитку пов'язаних з втручанням ускладнень (ВШ – 0,91; I2 = 38,8 %), виразність ендокринної (ВШ – 1,18; I2 = 28,24 %) та екзокринної (ВШ – 1,18; I2 = 38,8%) недостатності та тривалість перебування у стаціонарі (різниця середніх: 1,21) при проведенні раннього хірургічного втручання та ендоскопічної процедури статистично значуще не відрізнялися.

Висновок

У лікуванні хронічного панкреатиту проведення ранньої хірургічної операції забезпечує більш сприятливі наслідки порівняно з ендоскопічною процедурою.

Джерело:

Surgical Endoscopy

Стаття:

Endoscopy versus early surgery for the management of chronic pancreatitis: a systematic review and meta-analysis

Автори:

Umesha Boregowda і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: