Ефективність епідуральної блокади під УЗД-контролем у пацієнтів з аксіальним спондилоартритом

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Feb 19,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Feb 19,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Каудальна епідуральна ін'єкція триамцинолону і лідокаїну - практичне і економічне рішення для купірування болю і поліпшення функціонування хребта, а також зниження активності захворювання у пацієнтів з аксіальним спондилоартритом.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Проведено рандомізоване контрольоване дослідження оцінки ефективності епідуральної ін'єкції щодо рухливості хребта, болю, активності захворювання і активностей в повсякденному житті у пацієнтів зі спондилоартритом з обмеженою рухливістю хребта.


МЕТОДИ

В когорту дослідження увійшли 47 пацієнтів з аксіальним спондилоартритом. Пацієнтів розподілили на дві групи:

 1. в групі А виконували каудальні епідуральні ін'єкції 1% лідокаїну гідрохлориду, змішаного з триамцинолоном, під контролем УЗД;
 2. в групі B ін'єкції не виконували.

Всі учасники дослідження відповідали критеріям оцінки аксіального спондилоартрита Міжнародного товариства з вивчення спондилоартрита (ASAS).

Кінцеві точки дослідження були наступними: (I) бал за візуальною аналоговою шкалою, (II) оцінка латерального згинання хребта, (III) модифікований тест Шобера, (IV) індекс інвалідизації Освестрі (ODI) і (V) індекс активності анкілозуючого спондиліту (ASDAS), з оцінкою на вихідному рівні та через дві і вісім тижнів після проведення терапії.


РЕЗУЛЬТАТИ

Відзначили істотні відмінності між групами за показниками рухливості хребта, болю, ODI і ASDAS на користь групи A. Дане покращення досягало піку через два тижні. Незважаючи на зниження цього ефекту через два місяці, різниця між групами залишалася значимою. На позитивну динаміку результатів захворювання, впливали такі фактори, як молодий вік, підвищена активність захворювання і менша тривалість захворювання.


ВИСНОВКИ

Епідуральна ін'єкція триамцинолону і лідокаїну позитивно впливає на стан пацієнтів з аксіальним спондилоартритом, має відносно тривалу дію і прийнятно переноситься.


Джерело : The Korean Journal of Pain
Посилання на джерело : http://www.epain.org/journal/view.html?volume=34&number=1&spage=114
Оригінальна назва : Ultrasound-guided epidural block in axial spondyloarthritis patients with limited spine mobility: a randomized controlled trial
Автори : A.M. Elsaman та співавт.
Джерело

The Korean Journal of Pain

Посилання джерела
Оригінальна назва

Ultrasound-guided epidural block in axial spondyloarthritis patients with limited spine mobility: a randomized controlled trial

Автори

A.M. Elsaman та співавт.