Ефективність еренумаба при головному болю у пацієнтів з ідіопатичною внутрішньочерепною гіпертензією

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Feb 19,2021
  • 2
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Feb 19,2021
 • 2

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Було доведено ефективність еренумаба при лікуванні головного болю у пацієнтів з ідіопатичною внутрішньочерепною гіпертензією (ІВГ) з усуненим набряком диска зорового нерва.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

На сьогоднішній день існує гостра незадоволена потреба в препаратах для лікування головного болю при ІВГ. Метою даного проспективного відкритого когортного дослідження була оцінка ефективності еренумаба при лікуванні хронічного головного болю у дорослих пацієнтів з ІВГ в стадії клінічної ремісії (з усуненим набряком диска зорового нерва).


МЕТОДИ

В когорту дослідження увійшли 55 пацієнток з підтвердженим діагнозом хронічного головного болю, ідіопатичною внутрішньочерепної гіпертензією в фазі ремісії органів зору і відсутністю відповіді на попередню терапію більш ніж трьома препаратами для профілактики болю. Учасниці дослідження отримували ін'єкції еренумаба (70 мг) один раз в чотири тижні.

Відповідь на лікування оцінювали на контрольних візитах з періодичністю один раз в 3 місяці, протягом 12 місяців. Основною кінцевою точкою була зміна кількості днів з помірним / сильним головним болем протягом місяця (MmsHD) щодо вихідного рівня (30-денний період до початку лікування) у періодах до дванадцяти місяців.


РЕЗУЛЬТАТИ

Через дванадцять місяців як показник MmsHD, так і загальна кількість днів з головним болем протягом місяця (MHD), значно знизилися, збільшилася кількість днів без головного болю. Зменшилися і інтенсивність головного болю (за числовою рейтинговою шкалою - NRS: 0-10), та кількість днів застосовування знеболюючих засобів. Всі ці показники помітно покращилися через три місяці, покращення було стійким аж до 12 місяців, як показано в таблиці нижче:


Також через 12 місяців було відзначено істотне поліпшення якості життя за коротким опитувальником оцінки стану здоров'я з 36 пунктів (SF-36) і опитувальником оцінки впливу головного болю (6 пунктів). Аналіз чутливості продемонстрував зіставні результати у пацієнток з надмірним вживанням лікарських препаратів або без цього (48% (27/55) пацієнток); пацієнток з діагностованою мігренню або без неї (52% (28/55) пацієнток). У 38% (21/55) пацієнток спостерігалися побічні ефекти.


ВИСНОВКИ

Отримані дані свідчать на користь застосування еренумаба для зниження вираженості головного болю у пацієнтів з ідіопатичною внутрішньочерепною гіпертензією. Пептид, пов'язаний з геном кальцитоніну, можливо, грає роль основного тригерного модулятора головного болю, і, отже, є важливою мішенню терапії.


Джерело : Headache: The Journal of Head and Face Pain
Посилання на джерело : https://headachejournal.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/head.14026
Оригінальна назва : Erenumab for headaches in idiopathic intracranial hypertension: A prospective open‐label evaluation
Автори : Andreas Yiangou та співавт.
Джерело

Headache: The Journal of Head and Face Pain

Посилання джерела
Оригінальна назва

Erenumab for headaches in idiopathic intracranial hypertension: A prospective open‐label evaluation

Автори

Andreas Yiangou та співавт.