EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив віку на перебіг та лікування бронхіальної астми у дітей

бронхіальна астма бронхіальна астма
бронхіальна астма бронхіальна астма

Це дослідження було спрямовано на вивчення впливу віку на характеристики, лікування та загострення бронхіальної астми у підлітків та дітей молодшого віку з використанням великого набору даних англійською мовою.

Дивитися все

Гловні тези

Існують значні вікові відмінності в характеристиках бронхіальної астми у дітей, що наголошує на необхідності точної вікової категоризації у клінічних рекомендаціях, яка може сприяти покращенню персоналізованих підходів до лікування.

Передумови до проведення дослідження

Це дослідження було спрямовано на вивчення впливу віку на характеристики, лікування та загострення бронхіальної астми у підлітків та дітей молодшого віку з використанням великого набору даних англійською мовою.

Методологія

Записи з відділення первинної медико-санітарної допомоги з 2004 до 2021 року зіставляли з лікарняною медичною документацією. Загалом 119 611 відповідних критеріїв дітей були описані в залежності від віку на момент постановки діагнозу (відповідно до рекомендацій з лікування) та спочатку розділені на три вікові групи:

1. від 5 до 8 років - 61 940 дітей (51,8%)

2. від 9 до 11 років - 32 316 дітей (27,7%)

3. підлітки від 12 до 16 років - 25355 дітей (21,2%)

Досліджувані характеристики включали індекс маси тіла (ІМТ), алергічні реакції, а також явища до та після встановлення діагнозу (симптоми та варіанти лікування). У дослідженні розраховували частоту розвитку загострень (нападів бронхіальної астми), а виявлення зв'язків із нападами використовували багатовимірну модель пропорційних ризиків Кокса.

Результати

Встановлено, що багато характеристик відрізнялися залежно від віку: у дітей віком від 5 до 8 років була відзначена найбільша частота розвитку кашлю, екземи (дерматиту) та харчової/лікарської алергії. При цьому у підлітків спостерігалася найбільш висока частота надлишкової маси тіла та ожиріння, підвищення чутливості до аероалергенів, задишки (диспное) та застосування монотерапії бета-адреноміметиками короткої дії. Частота розвитку загострень зазначена нижче у таблиці 1.

Фактори ризику розвитку загострень варіювали залежно від віку: у дітей молодшого віку (від 5 до 8 років) було виявлено сильний зв'язок із приналежністю до чоловічої статі, наявністю екземи та харчової або лікарської алергії, а у дітей віком 9 років і старше було відзначено сильний зв'язок з ожирінням та чутливістю до аероалергенів.

Слід зазначити, що вищий ступінь соціально-економічної депривації значною мірою пов'язаний з розвитком ускладнень в дітей всіх вікових груп. Найвища частота пізньої діагностики спостерігалася в дітей молодшого віку, причому пізня діагностика пов'язана з вищою частотою розвитку загострень у всіх вікових групах.

Висновок

Вихідні показники і частота розвитку загострень в дітей віком різнилися залежно від вікової групи. У клінічних рекомендаціях пропонується визначити вікову категорію на момент встановлення діагнозу за межами діапазону від 5 до 16 років, оскільки вік впливає на тяжкість бронхіальної астми та варіанти лікування.

Джерело:

Thorax

Стаття:

Influence of age on clinical characteristics, pharmacological management and exacerbations in children with asthma

Автори:

Zainab Khalaf і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: