Метою проведення цього дослідження була оцінка ефективності втручань із залученням осіб, які здійснюють догляд, з погляду мінімізації рівня депресії та тривоги у дітей, які страждають на хронічні захворювання, а також у осіб, які здійснюють догляд за ними.
Лікарі повинні приділяти першочергову увагу психічному благополуччю як дітей із хронічними захворюваннями, так і осіб, які здійснюють догляд за ними. Крім того, для ефективного лікування депресії та тривоги, що виникають внаслідок лікування хронічного захворювання дитини, слід розглянути можливість застосування методів терапії із залученням осіб, які здійснюють догляд.
Метою проведення цього дослідження була оцінка ефективності втручань із залученням осіб, які здійснюють догляд, з погляду мінімізації рівня депресії та тривоги у дітей, які страждають на хронічні захворювання, а також у осіб, які здійснюють догляд за ними.
З метою проведення метааналізу рандомізованих контрольованих досліджень було виконано широкий пошук у різних базах даних, включаючи Embase, PsycArticles, PubMed, Web of Science, APA, Ovid, PsycINFO, Поповнюваний покажчик літератури з сестринської справи та суміжних медичних спеціальностей (CINAHL) та КОК.
Результати, засновані на даних 29 включених до аналізу досліджень, свідчать, що втручання із залученням осіб, які здійснюють догляд, значно знижують рівень тривоги (стандартизована різниця середніх (СРС) = –0,49) та депресії (СРС = –0,37) у осіб, які здійснюють догляд, особливо в країнах, що розвиваються. Однак у дітей статистично значущих поліпшень рівня тривоги (СРС = 0,00) і депресії (СРС = -0,14) не спостерігалося.
При розробці стратегій для сімей з пацієнтами дитячого віку в країнах, що розвиваються, дуже важливо залучати до проведення втручань осіб, які здійснюють догляд за такими пацієнтами. Це особливо важливо для дітей з хронічними захворюваннями під час їхнього переведення до служб догляду за дорослими. Особливого значення у цьому разі набуває акцентування уваги на самопоміч.
Таким чином, отримані переконливі докази, що підтверджують позитивний вплив втручань із залученням осіб, які здійснюють догляд, на мінімізацію тривоги та депресії у таких осіб. При проведенні майбутніх досліджень слід зосередитись на розробці втручань із залученням, спрямованих на зниження рівня тривоги та депресії, особливо у дітей із хронічними захворюваннями.
Journal of Pediatric Nursing
Caregiver engagement interventions on reducing the anxiety and depression of children with chronic health conditions and their caregivers: A meta-analysis of randomized controlled trials
Nan Sheng и співавтори
Коментарі (0)