EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність застосування добавок з коензимом Q10 у дорослих пацієнтів з мігренню

мігрень мігрень
мігрень мігрень

Мета проведеного систематичного огляду та метааналізу полягала у визначенні ефективності застосування добавок з коензимом Q10 (CoQ10) щодо зниження тяжкості, частоти та тривалості нападів мігрені у дорослих, які страждають на це захворювання.

Дивитися все

Гловні тези

У дорослих з мігренню застосування добавок з коензимом Q10 може знижувати частоту нападів і тривалість головного болю.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведеного систематичного огляду та метааналізу полягала у визначенні ефективності застосування добавок з коензимом Q10 (CoQ10) щодо зниження тяжкості, частоти та тривалості нападів мігрені у дорослих, які страждають на це захворювання.

Методологія

Пошук рандомізованих контрольних досліджень, в яких вивчали застосування добавок з коензимом Q10 порівняно з плацебо або застосування таких добавок на додаток до основного втручання, проводили в таких електронних базах даних, як PsycINFO, CINAHL, EMBASE, MEDLINE та Кокрейнівський центральний реєстр контрольованих досліджень (CENTRAL). Контрольовані клінічні дослідження та дослідження з перехресним дизайном із аналізу виключали. Для оцінки статистичної неоднорідності використовували показник I2 та проводили порівняння результатів, втручань, умов та популяцій у дослідженнях.

Щодо безперервних показників для визначення ефекту лікування використовували різницю середніх (РС) або стандартизовану різницю середніх з 95% довірчими інтервалами (ДІ) в обох випадках. Щодо дихотомічних показників для визначення ефекту лікування використовували відношення ризиків та відмінності ризиків. Було проведено аналіз у підгрупах, виділених з урахуванням дози CoQ10, а також у разі застосування CoQ10 на додаток до іншого втручання.

Результати

До метааналізів було включено 6 досліджень, у яких взяло участь 371 особа. Застосування добавок з CoQ10 не забезпечило статистично значущого зниження інтенсивності головних болів. Однак, порівняно з контрольною групою застосування добавок з CoQ10 скорочувало тривалість нападів головного болю (РС: −0,19; випадкові ефекти; показник I2 = 0 %). Крім того, порівняно з контрольною групою, у осіб, які отримували добавки з CoQ10, було відзначено зниження частоти розвитку мігренозного головного болю (РС: −1,52; випадкові ефекти; показник I2 = 0 %).

Висновок

Застосування добавок з CoQ10 є перспективним варіантом лікування з точки зору зниження тривалості та частоти нападів мігрені.

Джерело:

BMJ Open

Стаття:

Coenzyme Q10 supplementation for prophylaxis in adult patients with migraine-a meta-analysis

Автори:

Suhairul Sazali і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: