EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив COVID-19 на здоров'я порожнини рота та психосоціальні фактори

депресія депресія
депресія депресія

Мета перехресного дослідження полягала в оцінці якості життя, пов'язаного зі здоров'ям ротової порожнини (OHRQoL), під час спалаху коронавірусу, а також у вивченні його можливого зв'язку з психосоціальними факторами, такими як психологічний стрес, тривога та депресія.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів із COVID-19 в анамнезі та підвищеним рівнем стресу, депресії та тривоги відзначалося зниження якості життя, пов'язаного зі здоров'ям порожнини рота.

Передумови до проведення дослідження

Мета перехресного дослідження полягала в оцінці якості життя, пов'язаного зі здоров'ям ротової порожнини (OHRQoL), під час спалаху коронавірусу, а також у вивченні його можливого зв'язку з психосоціальними факторами, такими як психологічний стрес, тривога та депресія.

Методологія

У цьому дослідженні з використанням опитувальників додатковими питаннями були такі: чи змінився режим гігієни порожнини рота учасників під час пандемії COVID-19 і якою мірою симптоми порожнини рота виявлялися і прогресували порівняно з періодом до пандемії.

Дослідники розробили опитування для оцінки OHRQoL, ступеня тяжкості тривоги, стресу та депресії, а також специфічних факторів, які на них впливають, у досліджуваній когорті. Були використані валідовані опитувальники, такі як опитувальник для оцінки здоров'я пацієнта (PHQ-4), німецька версія опитувальника Профіль впливу стоматологічного здоров'я (OHIP-G14) і шкала оцінки стресу PHQ. Опитування пройшли загалом 1178 пацієнтів.

Результати

Сумарна оцінка OHIP-G14 склала 4,8 ± 7,5, що вказувало на задовільну якість життя, пов'язаного зі здоров'ям порожнини рота. Приблизно у 27 % учасників (n = 305) відзначався больовий м'язово-лицевий синдром, у 21 % учасників (n = 248) – зубний біль, у 31 % учасників (n = 356) – підвищена чутливість зубів, а у 23 % учасників (n = 270) - проблеми зі слизовою оболонкою. Тривога та депресія були легкого або середнього ступеня тяжкості (по PHQ-4: 2,4 ± 2,6), а стрес (за шкалою оцінки стресу PHQ: 4,5 ± 3,5) — легкого ступеня.

У 38% учасників було зареєстровано більш високе емоційне навантаження за суб'єктивною оцінкою порівняно з періодом до пандемії. У учасників з більш високим, аналогічним або меншим емоційним навантаженням спостерігалися статистично значущі відмінності в оцінці OHRQoL, а також ступеня тяжкості стресу, депресії та тривоги порівняно з періодом до пандемії. Згідно з отриманими даними, наявність коронавірусної інфекції та більш високий ступінь тяжкості стресу, депресії та тривоги пов'язані зі зниженням OHRQoL.

Висновок

Обмежувальні заходи під час пандемії COVID-19 мали безпосередній та довгостроковий вплив на оцінку OHRQoL пацієнтів, що може бути пов'язано з психосоціальними факторами. Однак необхідно додатково оцінити психосоціальні наслідки пандемії та їхній зв'язок зі здоров'ям порожнини рота.

Джерело:

Scientific Reports

Стаття:

Impact of the COVID-19 pandemic on oral health and psychosocial factors

Автори:

Antonio Ciardo і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: