У ході дослідження на підставі даних із бази UK Biobank оцінили зв'язок між наслідками серцево-судинних захворювань та вживанням різних видів кави.
Вживання розчинної кави, меленої кави та кави без кофеїну, особливо в кількості 2–3 чашок на день, було значною мірою пов'язане з нижчою частотою розвитку серцево-судинних захворювань та смертністю.
У ході дослідження на підставі даних із бази UK Biobank оцінили зв'язок між наслідками серцево-судинних захворювань та вживанням різних видів кави.
Учасників розділили на групи залежно від виду кави (без кофеїну, мелена та розчинна) та кількості чашок кави, що випиваються на день (0, <1, 1, 2–3, 4–5, та > 5 чашок). Їхні показники порівняли з показниками учасників, які не вживають кави. Серцево-судинні захворювання включали ішемічний інсульт, серцеву недостатність та ішемічну хворобу серця. Для аналізу зв'язку між рівнем смертності, серцево-судинними захворюваннями та випадками розвитку аритмії використовували регресійну модель Кокса з розрахунком відношення ризиків (ВР). Для визначення на наслідків використовували записи про смерть та коди Міжнародної класифікації хвороб (МКЛ).
Загалом 449 563 пацієнти (середній вік – 58 років, жінки – 55,3 %) спостерігали протягом 12,5±0,7 років. Вживання 1-5 чашок меленої або розчинної кави з кофеїном (але не кави без кофеїну) на день було пов'язане із значним скороченням частоти розвитку аритмії. При цьому вживання 4-5 чашок меленої кави (ВР = 0,83) і 2-3 чашок розчинної кави (ВР = 0,88) на день було пов'язане з найменшим ризиком розвитку аритмії.
Вживання всіх видів кави було пов'язане з мінімальним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, порівняно з відсутністю вживання кави. Найменший ризик відзначали при вживанні 2-3 чашок розчинної кави, меленої кави та кави без кофеїну на день. Смертність від будь-яких причин була значно нижчою при вживанні всіх видів кави, при цьому вживання розчинної кави (ВР = 0,89), меленої кави (ВР = 0,73) та кави без кофеїну (ВР = 0,86) забезпечувало найбільше зниження ризику.
Вживання різних підтипів кави покращувало результати серцево-судинних захворювань та виживання. Вживання розчинної та меленої кави, але не кави без кофеїну, було пов'язане зі зниженням ризику розвитку аритмії.
European Journal of Preventive Cardiology
The impact of coffee subtypes on incident cardiovascular disease, arrhythmias, and mortality: long-term outcomes from the UK Biobank
David Chieng і співавт.
Коментарі (0)