Мета полягала в оцінці можливого зв'язку різних практик годівлі зі змінами у поведінковому та емоційному розвитку дітей.
Виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців, що триває до 13–18 місяців у поєднанні з добавками або без них, сприяє розвитку дітей, що відповідає рекомендаціям ВООЗ.
Мета полягала в оцінці можливого зв'язку різних практик годівлі зі змінами у поведінковому та емоційному розвитку дітей.
У цьому проспективному когортному дослідженні, виконаному в Китаї, збирали інформацію про практику годування дітей протягом перших 6 місяців життя, тривалість грудного вигодовування та подальші результати емоційного та поведінкового розвитку у 2489 пар мати-дитина. Практики годівлі протягом перших 6 місяців були розділені на виключно грудне вигодовування (ВГВ) та невиключно грудне вигодовування (неВГВ, що включало змішане вигодовування або годування молочною сумішшю). Тривалість грудного вигодовування (ВГВ або змішаного вигодовування) додатково розділяли на чотири групи: менше ніж 6 місяців, від 7 до 12 місяців, від 13 до 18 місяців і більше 18 місяців.
Емоційні та поведінкові проблеми, такі як проблеми з екстерналізацією та інтерналізацією, оцінювали з використанням аркуша спостереження за поведінкою дитини (CBCL) із встановленими клінічними граничними значеннями (T-показник ≥ 64). Можливий зв'язок між практикою годівлі та результатами заповнення CBCL досліджували за допомогою багатофакторної лінійної та логістичної регресії.
На момент оцінки результатів медіана віку дітей становила 32 місяці (міжквартильний розмах: 17 місяців). У порівнянні з дітьми, які протягом перших 6 місяців отримували не тільки грудне молоко, у дітей, які перебували на винятково грудному вигодовуванні, спостерігалося зниження T-показників, що характеризують проблеми з інтерналізацією (скоригована середня відмінність (СВ): -1,31; 95 % довірчий інтервал (95 % ДІ): -2,53; -0,10), та незначне зниження Т-показників, що характеризують проблеми з екстерналізацією (СВ: -0,88; 95 % ДІ: -1,92; 0,15). При категоризації ВГВ порівняно з неВГВ було пов'язано зі зниженим ризиком виникнення проблем з екстерналізацією (скориговане ставлення шансів (СВШ): 0,54; 95 % ДІ: 0,34; 0,87) та пограничним зниженням ризику виникнення проблем з інтерналізацією (СВШ): 0,75; 95% ДІ: 0,54; 1,06).
Згідно з результатами аналізу тривалості грудного вигодовування, грудне вигодовування протягом періоду 13-18 місяців порівняно з періодом менше 6 місяців було пов'язане з нижчими T-показниками, що характеризують як проблеми з інтерналізацією, так і проблеми з екстерналізацією. Грудне вигодовування протягом періоду понад 18 місяців порівняно з періодом менше 6 місяців було пов'язане з нижчими T-показниками, що характеризують проблеми з екстерналізацією.
Тривалість грудного вигодовування 7-12 місяців, 13-18 місяців і більше 18 місяців була пов'язана зі зниженням ризику виникнення проблем з екстерналізацією (скориговане ставлення шансів (СВШ) [95 % ДІ]: 0,96 [0,92, 0,99], 0,94 [0,91, 0,98] та 0,96 [0,92, 0,99] відповідно).
Виключно грудне вигодовування протягом перших 6 місяців з наступним виключно грудним вигодовуванням або змішаним вигодовуванням сприятливо впливають на поведінковий та емоційний розвиток у дитинстві.
Nutrients
The Effects of Breastfeeding on Childhood Behavioral and Emotional Development: A Prospective Cohort Study in China
Ying Meng та співавт.
Коментарі (0)