EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив етилового ефіру ейкозапентаєнової кислоти на наслідки серцево-судинних захворювань у курців

серцево-судинні захворювання серцево-судинні захворювання
серцево-судинні захворювання серцево-судинні захворювання

У дослідженні зниження частоти розвитку ускладнень ССЗ при застосуванні етилового ефіру ейкозапентаєнової кислоти (REDUCE-IT) вивчали можливість зниження дуже високого серцево-судинного (СС) ризику у пацієнтів-курців при застосуванні етилового ефіру ЕПК.

Дивитися все

Гловні тези

Терапія етиловим ефіром ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК) була пов'язана з нижчим ризиком розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань (ССЗ) у курців та колишніх курців порівняно з пацієнтами, які ніколи не курили тютюн. Застосування етилового ефіру ЕПК дозволяє знизити частоту розвитку порушень із боку серцево-судинної системи, пов'язаних із курінням.

Передумови до проведення дослідження

У дослідженні зниження частоти розвитку ускладнень ССЗ при застосуванні етилового ефіру ейкозапентаєнової кислоти (REDUCE-IT) вивчали можливість зниження дуже високого серцево-судинного (СС) ризику у пацієнтів-курців при застосуванні етилового ефіру ЕПК.

Методологія

У цьому міжнародному сліпому дослідженні IIIb фази взяли участь 8179 пацієнтів у віці ≥ 65 років з підвищеним вмістом тригліцеридів у крові та високим СС ризиком, які отримували етиловий ефір ЕПК або плацебо на фоні лікування статинами. Медіана періоду спостереження становила 4,9 року. Ефект від застосування етилового ефіру ЕПК у дослідженні REDUCE-IT вивчали з урахуванням анамнезу куріння. Для цього пацієнтів розділили на такі категорії: курці в даний час (n = 1241), куріння в минулому (n = 3672) та відсутність куріння в анамнезі (n = 3264).

Результати

При застосуванні етилового ефіру ЕПК було відзначено зниження частоти настання основної кінцевої точки (смерть від ССЗ, несмертельний інфаркт міокарда (ІМ) та інсульт, відновлення кровопостачання коронарних артерій серця та госпіталізація з приводу нестабільної стенокардії) на 25%. Крім того, терапія етиловим ефіром ЕПК була пов'язана зі статистично значущим подовженням часу до настання основної комбінованої кінцевої точки (відношення ризиків: 0,77) та зниженням загальної частоти розвитку ускладнень (відношення частот: 0,71) за об'єднаними даними курців та колишніх курців ( n = 4913).

Ці сприятливі ефекти зберігалися і під час аналізу у підгрупах з урахуванням анамнезу куріння (нині й у минулому). Крім того, було відзначено зниження настання додаткової кінцевої точки та окремих компонентів основної комбінованої кінцевої точки («смерть від ССЗ або несмертельний ІМ» та «смертельних або несмертельний ІМ»). У пацієнтів, які не палять, ці сприятливі ефекти також були статистично значущими. Очікувана частота першого настання основних кінцевих точок, що належать до ССЗ, у курців (23,8 %) і колишніх курців (23,0 %), розподілених у групу застосування етилового ефіру ЕПК, була порівнянна з показниками у пацієнтів, що не палять, розподілених у групу плацебо (25,7%) (див. рисунок 1).

Висновок

Ікосапент Етил є високоочищеною ейкозапентаєновою кислотою. Результати цього дослідження вказують, що терапія етиловим ефіром ЕПК може грати роль у зниженні частоти розвитку порушень з боку серцево-судинної системи, пов'язаних з курінням. Було встановлено, що ця терапія протидіє проатеротромботичному та іншим руйнівним ефектам куріння, таким як окислювальний стрес, запалення, дисфункція ендотелію та гіперреактивність тромбоцитів.

Джерело:

European Heart Journal – Cardiovascular Pharmacotherapy

Стаття:

Potential effects of icosapent ethyl on cardiovascular outcomes in cigarette smokers: REDUCE-IT smoking

Автори:

Michael Miller і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: