Мета цього дослідження полягала у вивченні ефективності впливу на інтраназальні та традиційні акупунктурні точки при алергічному риніті, а також вплив таких процедур на концентрацію інтерлейкіну (ІЛ)-10, ІЛ-6 та ІЛ-4 у сироватці крові.
Порівняно з впливом на традиційні акупунктурні точки, у пацієнтів з алергічним ринітом при впливі на інтраназальні акупунктурні точки виявлено досягнення більш виразного терапевтичного ефекту.
Мета цього дослідження полягала у вивченні ефективності впливу на інтраназальні та традиційні акупунктурні точки при алергічному риніті, а також вплив таких процедур на концентрацію інтерлейкіну (ІЛ)-10, ІЛ-6 та ІЛ-4 у сироватці крові.
З використанням таблиці випадкових чисел 80 пацієнтів з алергічним ринітом розділили на дві групи: групу впливу на традиційні акупунктурні точки (40 пацієнтів) і групу впливу на інтраназальні акупунктурні точки (40 пацієнтів). У групі на інтраназальні акупунктурні точки голки вводили в точки Бі-цю (Biqiu; позасистемна) і Неі-ін-сян (EX-HN9), а в групі впливу на традиційні акупунктурні точки — в точки Хе-гу (LI4, з двох сторін), Ін-сян (LI20, з двох сторін), Ін-тан (GV24+) та Шан-сін (GV23).
В обох групах сеанси акупунктури проводили один раз на добу протягом двох тижнів. До та після лікування проводили оцінку за опитувальником якості життя при ринокон'юнктивіті (RQLQ), шкалі загальної виразності неназальних симптомів (TNNSS) та шкалі загальної виразності назальних симптомів (TNSS). Крім того, за допомогою твердофазного імуноферментного аналізу були виміряні концентрації ІЛ-4, ІЛ-6 та ІЛ-10 у сироватці крові.
Порівняно зі значеннями до лікування, в обох групах дослідження після проведення лікування було виявлено підвищення концентрації ІЛ-10 у сироватці крові та зниження оцінок за шкалами TNSS та TNNSS та опитувальниками RQLQ, а також концентрації ІЛ-4 та ІЛ-6 у сироватці крові. Після проведення лікування у групі впливу на інтраназальні акупунктурні точки підвищення концентрації ІЛ-10, а також зниження оцінок за шкалами TNSS, TNNSS та опитувальника RQLQ та концентрації ІЛ-4 та ІЛ-6 у сироватці крові було більш виразним, ніж у групі впливу на традиційні акупунктурні точки. Загальна ефективність лікування при впливі на інтраназальні акупунктурні точки була вищою, ніж при впливі на традиційні акупунктурні точки (див. таблицю 1).
Вплив на інтраназальні акупунктурні точки забезпечує ефективне зниження симптомів алергічного риніту та поліпшення якості життя, а також демонструє більш виразний загальний терапевтичний ефект порівняно з впливом на традиційні акупунктурні точки.
Zhen Ci Yan Jiu
[Effects of acupuncture on serum IL-4, IL-6 and IL-10 in patients with allergic rhinitis]
Yan Li і співавт.
Коментарі (0)