EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив тривалого застосування ІПП на ризик розвитку хвороби Альцгеймера та деменції

хвороба Альцгеймера хвороба Альцгеймера
хвороба Альцгеймера хвороба Альцгеймера

Проведений розподілений мережевий аналіз даних з реальної практики був спрямований на визначення того, чи є зв'язок між застосуванням інгібіторів протонної помпи (ІПП) та розвитком деменції з будь-яких причин та хвороби Альцгеймера.

Дивитися все

Гловні тези

Тривале застосування ІПП не пов'язане із підвищенням ризику розвитку хвороби Альцгеймера та деменції з будь-яких причин.

Передумови до проведення дослідження

Проведений розподілений мережевий аналіз даних з реальної практики був спрямований на визначення того, чи є зв'язок між застосуванням інгібіторів протонної помпи (ІПП) та розвитком деменції з будь-яких причин та хвороби Альцгеймера.

Методологія

Критеріям відбору відповідали всього 41 670 пацієнтів (віком старше 18 років) із 7 293 565 учасників у шести когортах. З аналізу було виключено 2206 осіб, які або належали до двох когорт, або мали деменцію в анамнезі. Після псевдорандомізації до дослідження було включено всього 5699 пар осіб, підібраних за коефіцієнтом схильності, які застосовували ІПП та блокатори гістамінових Н2-рецепторів.

Основною кінцевою точкою був розвиток хвороби Альцгеймера щонайменше через 365 днів після початку застосування препарату. Додатковою кінцевою точкою був розвиток деменції з будь-яких причин щонайменше через 365 днів після початку застосування препарату.

Результати

При порівнянні осіб, підібраних у співвідношенні 1:1 за коефіцієнтом схильності, які застосовували блокатори гістамінових H2-рецепторів та ІПП, з усіх шести баз даних було встановлено відсутність статистично значущої різниці з точки зору величини ризику розвитку деменції з будь-яких причин і хвороби Альцгеймера. У розподіленому мережевому аналізі при порівнянні осіб, які отримували блокатори гістамінових H2-рецепторів, з особами, які тривалий час отримували ІПП (протягом 365 днів і більше), не було виявлено кореляції з розвитком деменції з будь-яких причин (відношення ризиків 1,04; I2=0%) або хвороби Альцгеймера (ВР: 0,92; I2=0%).

Висновок

Лікарям не слід уникати призначення ІПП через побоювання щодо підвищення ризику розвитку деменції.

Джерело:

Therapeutic Advances in Neurological Disorders

Стаття:

Long-term use of proton-pump inhibitor on Alzheimer’s disease: a real-world distributed network analysis of six observational Korean databases using a Common Data Model

Автори:

Yerim Kim і співавт.

Коментарі (0)

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: