EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив метаболічних порушень на ефективність пробіотиків при депресії

ожиріння  метаболізм ожиріння  метаболізм
ожиріння  метаболізм ожиріння  метаболізм

Мета даного дослідження полягала в оцінці ефективності пробіотиків у полегшенні симптомів депресії, тривоги та стресу у пацієнтів з діагнозом депресивних розладів, стратифікованих на основі наявності ожиріння або супутнього метаболічного синдрому.

Дивитися все

Гловні тези

Пробіотики в даний час розглядаються як додаткова терапія депресії; їх ефективність може змінюватись в залежності від супутнього ожиріння або стеатозу печінки, що потребує спеціалізованих досліджень.

Передумови до проведення дослідження

Мета даного дослідження полягала в оцінці ефективності пробіотиків у полегшенні симптомів депресії, тривоги та стресу у пацієнтів із діагнозом депресивних розладів, стратифікованих на основі наявності ожиріння або супутнього метаболічного синдрому. Крім того, в рамках дослідження вивчали можливість використання особливостей способу життя, клінічних або лабораторних факторів як предиктори ефективності пробіотиків у лікуванні депресії.

Методологія

У це проспективне рандомізоване подвійне сліпе контрольоване дослідження в паралельних групах було включено 116 пацієнтів з діагнозом депресія. Пацієнтів рандомізували на отримання пробіотичної добавки з Lactobacillus helveticus та Bifidobacterium longum або плацебо протягом 60 днів. Психометричні оцінки проводили в 5 часових точках під час дослідження.

Перед початком прийому пробіотичної добавки реєстрували артеріальний тиск, коло талії, показники загального аналізу крові, рівень С-реактивного білка, ліпідний профіль, рівень глюкози в крові натще і масу тіла.

Результати

Застосування пробіотиків не принесло значної користі порівняно з плацебо з погляду загальних оцінок депресії. Однак у пацієнтів, які отримували пробіотики, ймовірність досягнення мінімальних клінічно значущих відмінностей була вищою порівняно з пацієнтами у групі плацебо (74,5% у порівнянні з 53,5%; X2(1, n==94) = 4,53; p = 0,03; NNT = 4,03) як у загальній популяції, так і серед тих, хто отримував антидепресанти. Більш тяжкий ступінь метаболічних порушень до втручання був пов'язаний з менш вираженими поліпшеннями оцінок з психометричних тестів. І навпаки, вищі вихідні рівні стресу пов'язані з більш вираженими поліпшеннями.

Висновок

Прогресування метаболічних порушень, таких як надлишкова маса тіла, надлишкова жирова тканина та стеатоз печінки, мабуть, відповідає зниженню ступеня покращення психометричних параметрів за шкалами самооцінки.

Джерело:

Nutrients

Стаття:

Metabolic Status Influences Probiotic Efficacy for Depression—PRO-DEMET Randomized Clinical Trial Results

Автори:

Oliwia Gawlik-Kotelnicka та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: