EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Результат застосування транексамової кислоти після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К

Результат застосування транексамової кислоти після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К Результат застосування транексамової кислоти після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К
Результат застосування транексамової кислоти після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К Результат застосування транексамової кислоти після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності застосування ополіскувача для порожнини рота з 10- відсотковим вмістом транексамової кислоти (TXA) при кровотечі після видалення зубів у пацієнтівякі отримували пероральні антикоагулянтищо не є антагоністами вітаміну К.

Дивитися все

Гловні тези

Пиацієнти, які отримують пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К, після видалення зуба часто страждають від кровотечі. Хоча результати даного рандомізованого дослідження свідчать про неефективність застосування ополіскувача для порожнини рота з 10-відсотковим вмістом транексамової кислоти щодо зупинки кровотечі під час процедури видалення зуба, або кровотечі після неї, в разі множинного видалення зубів використання даного ополіскувача дозволяє зменшити частоту розвитку як відтермінованої, так і післяопераційної кровотечі.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці ефективності застосування ополіскувача для порожнини рота з 10-відсотковим вмістом транексамової кислоти (TXA) при кровотечі після видалення зубів у пацієнтів, які отримували пероральні антикоагулянти, що не є антагоністами вітаміну К.

Методологія

Пацієнтів рандомізовали в групу застосування ополіскувача для порожнини рота з 10-відсотковим вмістом TXA (n = 106) або в групу ополіскувача-плацебо (n = 112). Використовували відповідний ополіскувач до видалення зуба і 3 рази на добу протягом трьох днів після видалення. Основна кінцева точка дослідження враховувала число пацієнтів з будь-якою кровотечею в порожнині рота протягом тижня після видалення зуба. До додаткових кінцевих точок віднесли частоту розвитку кровотечі під час процедури, кровотечі у терміновому і відтермінованому періодах, а також результати щодо безпеки, включаючи частоту розвитку будь-яких тромботичних явищ.

Результати

Серед 218 пацієнтів, включених у дослідження, кровотечу після видалення зуба спостерігали у 28 пацієнтів (26,4%) в групі застосування TXA і у 32 пацієнтів (28,6%) в групі застосування плацебо. У групі застосування TXA було зареєстровано 46 випадків кровотечі, а в групі застосування плацебо - 85 випадків.

Застосування TXA не сприяло зниженню частоти розвитку кровотечі під час процедури і кровотечі у терміновому періоді.

Проте в групі застосування TXA відзначали зниження частоти кровотечі у відтермінованому періоді і кровотечі після видалення декількох зубів.

У одного пацієнта в групі плацебо через припинення прийому перорального антикоагулянта, не-антагоніста вітаміну К, при плануванні процедури видалення зуба було зареєстровано Транзиторне ішемічне порушення мозкового кровообігу (Транзиторна ішемічна атака, ТІА).

Висновок

Застосування TXA у пацієнтів, які отримують пероральні антикоагулянти, не-антагоністи вітаміну К, схоже не сприяє зниженню частоти розвитку кровотечі під час процедури видалення зуба або несвоєчасного кровотечі після її проведення. Однак в разі множинного видалення зубів застосування TXA дозволило зменшити частоту розвитку кровотечі у післяопераційному і відтермінованому періодах.

Джерело:

PloS Medicine

Стаття:

Tranexamic acid and bleeding in patients treated with non-vitamin K oral anticoagulants undergoing dental extraction: The EXTRACT-NOAC randomized clinical trial

Автори:

Anna Ockerman та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: